Problem z Microsoft Visual , oraz błąd "zły obraz"

Witam! Mam następujący problem otóż jakiś miesiąc temu była w moim mieście burza , nastąpiło jakieś zwarcie komputer się wyłączył .Następnego dnia zauważyłem że bios się zresetował i dysk D się przekręcił ( to znaczy musiałem go ponownie podłączyć) , Programy które były właśnie na tym dysku przestały działać tzn. Pojawiał się błąd zły obraz program xxx nie jest przeznaczony do uruchomienia go w systemie windows ,Chodzi tu m.in o origin , Następnie przeczytałem gdzieś że podmiennienie pliku ddl w systemie 32 (jeśli dobrze pamiętam ) pomoże , lecz po tym działaniu wyskakuje mi bład aplikacja nie została własciwie uruchomiona , a gdy chce wejść to msconfig wyskakuje błąd z microsoft visual cc+ wszystkie te błedy załączę . Dodam iż próbowałem odinstalować wszystkie visuale i zainstalować je jeszcze raz ale nic nie pomogło , również czyszczenie rejestru ccleanerem Nwm co jeszcze mogę zrobić . Chyba tylko zadziała reinstall systemu . (windows 8.1). Jeśli ktoś ma jakieś pomysły proszę o pomoc. wszystkie błędy : http://pl.tinypic.com/r/106gbip/8

Zamiast reinstalacji, użyj opcji odświeżenia systemu - powinno pomóc i na pewno będzie szybciej niż ze standardową instalacją.

Prawdopodobnie uszkodzeniu uległ fragment rejestru systemowego.

Miałeś zainstalowane wszystkie biblioteki Visual C++? (2005, 2008 i 2010). Jeśli nie to spróbowałbym najpierw to uczynić przed reinstalacją lub odświeżeniem systemu.

Mam zainstalowane 2005 2008 2010 2012 2013 , opcja odswiezanie systemu nie dziala wyskakuje że pojawił się błąd nwm To w takim razie reinstall ?

zrób sprawdzenie dysku C: z opcją naprawy.