Problem z miejscem na dysku

Witam mam następujący problem: gdy wchodzę do zakładki mój komputer pokazuje mi że mam 150 mb wolnego miejsca na dysku C ale gdy wejdę na dysk C zaznaczę tam wszystkie foldery i dam właściwości to pokazuje mi że wszystkie pliki zajmują 4,5 GB a dysk mam 6,4GB. Nie wiem którym wskaźnikiem się kierować 150mb czy 4,5GB, czy mogę instalować jeszcze programy czy już nie. Jak to naprawić?? Pozdrawiam

pewnie masz włączone żeby nie pokazywało plików ukrytych

i jeszcze plik stronnictwa trochę zajmuje

Nie uwzględniłes Ukrytych Plików , więc spokojnie sugeruj się danymi jakie wyswietlane są w Mój Komputer.

wyłacz przywracanie systemu

i zrobi się więcej

i na wszelki wypadek sprawdź czy dysk nie ma błędów bo czasami są błędy na dysku i źle jest wyświetlane miejsce

Jeszcze można przeczyścić dysk jakimś programem(czasami pliki które usóniesz zajmują dalej miejsce na dysku)

No tego nie wiedziałem :mrgreen:

Jedyny mi znany przypadek, to Norton System Works i pliki chronione przez pakiet Norton Utilities. Tylko, że je też da się usunąć i nie zajmują miejsca na dysku :jezor:

w32.sasser:

oj czasem zajmują zajmują… jesli na przykład pliki beda usuwane metoda SHIFT+DEL, to nastepuje cos co ja nieprofesjonalnie nazywam ‘lagiem usuwania’ :stuck_out_tongue: (choc może to tylko u mnie :shock: )

Taki lag moze trwac naprawde dlugo, zwlaszcza przy duzej ilosci plikow. np ostatnio jak shift del dalem na 1 gb folder to okazalo sie ze jeszcze przez tydzien liczylo mi ten giga.

Faktem jest też że czasem "Dodań usun programy’ Zostawia tyle chlamu ze szok. Ostatnio DarkColony mnie zaskoczylo, usunelo z listy, a cala gra zostala i można bylo ja nawet uruchomić a zajmowala 400mb… wiec widać. Choć przeważnie zostają save i konfiguracyjne, ale jak tego uzbierać to mozna nawet pol giga zawalić.

MaXDemage > mylisz pojęcia.

Całkowite usunięcie pliku a odinstalowanie jakiejś aplikacji to dwie zupełnie inne rzeczy.

Jeżeli odinstalowuję jakąś aplikację, to nie kończę tego na opcji Dodaj-Usuń. Usuwam potem wszystkie foldery i pliki pozostawione przez nią. Potem czyszczenie rejestru i mam go “z głowy”. Jeżeli usunę jakiś folder do kosza a potem opróznię kosz, to powiedz mi, w jaki sposób ten usunięty folder czy plik będzie widoczny przez system?

Poza tym, są programy do całkowitego usuwania danych. Czasem korzystam z TuneUP i z jego modułu TuneuUp Shredder, do całkowitego usuwania danych. Jakoś mi się nie zdarzyło, aby potem były widziane przez system :jezor:

Hmm tak sie zastanawiam, w ktorym momencie myle te pojecia, ale moze to dlatego ze moj post troche zagmatwany jest. :stuck_out_tongue:

Wiem ze odsintalowanie aplikacji przez Dodaj Usuń zostawia pliki stąd napisałem to na końcu. Wiem też że *całkowite usunięcie pliku* oznacza całkowite usunięcie pliku.


Tokar napisał : “(czasami pliki które usóniesz zajmują dalej miejsce na dysku)”

Ty napisałes: “No tego nie wiedziałem”

A ja napisałem przykład, że czasem tak jest, że nawet jak cos _po prostu_ usunelismi to windows może pokazać iż jest inaczej, jakby w reakcji na twoje stwierdzenie iz tego nie widziales. Tak jak dopisałeś w poście wyżej, używasz porzadnego czyszczenia za co Ci zapewne chwała :slight_smile: i problemów dlatego nie masz. Jam leń wiec mi sie nie chce :stuck_out_tongue:

Moja mini dygresja na temat systemowego odinstalowywania programow (smiem twierdzic że to o nia głównie poszło), jest jakby drugą niezależną częscią posta, *bardzo luźno* powiązaną z pierwsza częścią i samym tematem. Wywodzi się jakby z nurtu tematu zostawiania czegoś na dysku.

Za zagmatwanie wiec przeraszam. Jesli wciąz cos jest nie tak, to smiało do mnie na PW… :wink:

Ja jak usunem pliki to niby niezajmują miejsca ale jak daję tuneup clean&repair i tam jest opcja Czyściciel Dysku to mi zawsze jakieś 100mb odzyskuje.