Problem z miejscem na dysku

(Romek) #1

Witam mam następujący problem: gdy wchodzę do zakładki mój komputer pokazuje mi że mam 150 mb wolnego miejsca na dysku C ale gdy wejdę na dysk C zaznaczę tam wszystkie foldery i dam właściwości to pokazuje mi że wszystkie pliki zajmują 4,5 GB a dysk mam 6,4GB. Nie wiem którym wskaźnikiem się kierować 150mb czy 4,5GB, czy mogę instalować jeszcze programy czy już nie. Jak to naprawić?? Pozdrawiam

(Danielderen) #2

pewnie masz włączone żeby nie pokazywało plików ukrytych

i jeszcze plik stronnictwa trochę zajmuje

(El Presidento) #3

Nie uwzględniłes Ukrytych Plików , więc spokojnie sugeruj się danymi jakie wyswietlane są w Mój Komputer.

(Jas Mo) #4

wyłacz przywracanie systemu

i zrobi się więcej

(Misial14) #5

i na wszelki wypadek sprawdź czy dysk nie ma błędów bo czasami są błędy na dysku i źle jest wyświetlane miejsce

(Tokar141) #6

Jeszcze można przeczyścić dysk jakimś programem(czasami pliki które usóniesz zajmują dalej miejsce na dysku)

(w32.sasser) #7

No tego nie wiedziałem :mrgreen:

Jedyny mi znany przypadek, to Norton System Works i pliki chronione przez pakiet Norton Utilities. Tylko, że je też da się usunąć i nie zajmują miejsca na dysku :jezor:

(MaXDemage) #8

w32.sasser:

oj czasem zajmują zajmują… jesli na przykład pliki beda usuwane metoda SHIFT+DEL, to nastepuje cos co ja nieprofesjonalnie nazywam ‘lagiem usuwania’ :stuck_out_tongue: (choc może to tylko u mnie :shock: )

Taki lag moze trwac naprawde dlugo, zwlaszcza przy duzej ilosci plikow. np ostatnio jak shift del dalem na 1 gb folder to okazalo sie ze jeszcze przez tydzien liczylo mi ten giga.

Faktem jest też że czasem "Dodań usun programy’ Zostawia tyle chlamu ze szok. Ostatnio DarkColony mnie zaskoczylo, usunelo z listy, a cala gra zostala i można bylo ja nawet uruchomić a zajmowala 400mb… wiec widać. Choć przeważnie zostają save i konfiguracyjne, ale jak tego uzbierać to mozna nawet pol giga zawalić.

(w32.sasser) #9

MaXDemage > mylisz pojęcia.

Całkowite usunięcie pliku a odinstalowanie jakiejś aplikacji to dwie zupełnie inne rzeczy.

Jeżeli odinstalowuję jakąś aplikację, to nie kończę tego na opcji Dodaj-Usuń. Usuwam potem wszystkie foldery i pliki pozostawione przez nią. Potem czyszczenie rejestru i mam go “z głowy”. Jeżeli usunę jakiś folder do kosza a potem opróznię kosz, to powiedz mi, w jaki sposób ten usunięty folder czy plik będzie widoczny przez system?

Poza tym, są programy do całkowitego usuwania danych. Czasem korzystam z TuneUP i z jego modułu TuneuUp Shredder, do całkowitego usuwania danych. Jakoś mi się nie zdarzyło, aby potem były widziane przez system :jezor:

(MaXDemage) #10

Hmm tak sie zastanawiam, w ktorym momencie myle te pojecia, ale moze to dlatego ze moj post troche zagmatwany jest. :stuck_out_tongue:

Wiem ze odsintalowanie aplikacji przez Dodaj Usuń zostawia pliki stąd napisałem to na końcu. Wiem też że *całkowite usunięcie pliku* oznacza całkowite usunięcie pliku.

Tokar napisał : “(czasami pliki które usóniesz zajmują dalej miejsce na dysku)”

Ty napisałes: “No tego nie wiedziałem”

A ja napisałem przykład, że czasem tak jest, że nawet jak cos _po prostu_ usunelismi to windows może pokazać iż jest inaczej, jakby w reakcji na twoje stwierdzenie iz tego nie widziales. Tak jak dopisałeś w poście wyżej, używasz porzadnego czyszczenia za co Ci zapewne chwała :slight_smile: i problemów dlatego nie masz. Jam leń wiec mi sie nie chce :stuck_out_tongue:

Moja mini dygresja na temat systemowego odinstalowywania programow (smiem twierdzic że to o nia głównie poszło), jest jakby drugą niezależną częscią posta, *bardzo luźno* powiązaną z pierwsza częścią i samym tematem. Wywodzi się jakby z nurtu tematu zostawiania czegoś na dysku.

Za zagmatwanie wiec przeraszam. Jesli wciąz cos jest nie tak, to smiało do mnie na PW… :wink:

(Tokar141) #11

Ja jak usunem pliki to niby niezajmują miejsca ale jak daję tuneup clean&repair i tam jest opcja Czyściciel Dysku to mi zawsze jakieś 100mb odzyskuje.