Problem z migającym obrazem na monitorze

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mam problem z obrazem na monitorze Samsung SyncMaster 206BW. Po podłaczeniu laptopa poprzez kabel VGA-VGA do owego monitora występuje miganie; obraz jest przez ułamek sekundy i znika na kolejne 2 sekundy. Jest to strasznie irytujące. Naprawia się samo, różnie, raz za pierwszym podłączeniem a raz po godzinie wkładania i wyjmowania wtyczki VGA. Gdy laptop jest nie podłączony do zasilania problem nie ustępuje. Monitor i lapek podłączony do tej samej listwy. Kupiłem nowy kabel VGA-VGA ale problem nie ustępuje. Karta graficzna : GeForce 310M. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Hej,

A jak zachowuje się obraz na matrycy laptopa, gdy podłączasz monitor zewnętrzny przez D-Sub? W laptopie nie masz przypadkiem też złącza HDMI? Jeśli tak, to czy i na nim pojawiają się podobne problemy?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dzięki za odpowiedź.
Podłączam kabel VGA, naciskam WINDOWS + P i wybieram “Tylko monitor”. Ekran laptopa gaśnie. Obraz miga tylko na monitorze. Z ekranem lapka nie ma problemów.
Owszem, mam również HDMI. Nie sprawdzałem jak sytuacja na HDMI bo mam narazie tylko kabel VGA. Myślisz żeby spróbować to samo na HDMI? Jeśli tak, to potrzebne mi będzie jakiś konwerterz VGA na HDMI bo monitor ma tylko VGA i DVI.

Hej,

A jak wybierzesz opcję rozszerzenia obrazu bądź duplikowania, to też pojawia się problem na monitorze zewnętrznym?

  • Gniazdo VGA w monitorze bądź laptopie nie wygląda na uszkodzone?
  • Czy kabel też nie ma widocznych uszkodzeń czy złamań?
  • Czy zakończenia kabla mocno siedzą w złączach w laptopie i monitorze?

Myślę, że warto. Co do połączenia, to mimo wszystko lepiej skorzystać z kabli DVI-HDMI - nie potrzeba wtedy konwerterów, bo oba standardy to standardy cyfrowe.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Na monitorze u kumpla wszystko działa pięknie na VGA-VGA. Ewidentnie wina monitora. Dzięki za pomoc. Problem rozwiązany.

Pozdrawiam.

1 polubienie