Problem z migotaniem i paskami na ekranie dell VOSTRO 5470

Dzień dobry,

Mam problem z matrycą w swoim dellu Vostro 5470. Matryca co jakiś czas przestaje działać lub ekran jest zamrożony, jednak gdy docisnę ramkę na dole ekranu ekran zaczyna działać z powrotem. Kiedy laptop leży nieruchomo na biurku po dociśnięciu ramki ekran działa, lecz gdy jestem w podróży często się wyłącza. Otwieranie czy zamykanie laptopa nie ma wpływu, jedynie dociśnięcie ramki zmienia działanie. Nie wiem czy zamówić nową matrycę czy tylko taśmę do niej. Załączam link do filmu obrazującego usterkę https://www.youtube.com/watch?v=6Qxn35XfiyM

Dzięki z góry za pomoc :wink:

Brak styku na gnieździe lub problem ma taśma sygnałowa od płyty do matrycy.

Rozebrać, przejrzeć,złożyć i test.

W tym miejscu, pod ramką, znajduje się tzw. inwerter (przetwornica), która moim zdaniem wyłącza Ci podświetlenie matrycy. Nie kupowałbym z góry matrycy ani przewodów, lecz rozebrał ramkę i sprawdził czy się coś nie odlutowało (wyłączyło) od inwertera. Poza tym nowy inwerter kosztuje kilkanaście złotych, a matryca…?

Na filmie wyraźnie widać, że chyba podświetlanie jest… tylko problem ma matryca.

Niech dokładnie wszystko przejrzy, bo to wygląda, że jak uciśnie matryce robi się styk na taśmie?

Zaczęło się właśnie od braku podświetlenia, rozbiorę go i zobaczę. Dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile:

No właśnie! Widać to zresztą na filmie.