Problem z Mikrofonem Firmy TECH

Siema kupiłam mikrofon UNI-DIRECTIONAL Dynamic Microphone TDM - 205 ( zaznaczone jest TDM-205BK)

nic więcej nie pisze o nim . Jak podłączam do kompa to nic nie działa próbowałam ustawiać a opcjach jak mówił facet który mi sprzedawał i nic z tego macie jakieś rady?

A podłączasz go do prawidłowego gniazda?

Czy uruchamiasz jakiś program do nagrywania?

Mikrofon sam z siebie nie będzie działał, potrzebuje przynajmniej rejestratora dźwięków wbudowanego w Windows.

A podłączasz go do prawidłowego gniazda?

Podłączyłam z boku kompa

Czy uruchamiasz jakiś program do nagrywania?

Mam tylko rejestrator dzwieku i Menadzer realtek HD Audio

Sprawdź w menedżerze, czy gniazdo mikrofonu nie jest wyłączone, oraz czy mikrofon nie jest wyciszony…

Dodane 06.02.2009 (Pt) 14:12

A tak w ogóle to panel boczny czy przedni nie musi być wcale podłączony do płyty głównej…

Najpierw w Panelu Sterowania, we Właściwościach Dźwięku trzeba ustawić dane gniazdo na domyślne nagrywania.

Albo w Menedżerze Realtek HD.

A działa po podłączeniu do tylnego gniazda w komputerze? Może przednie/boczne nie są podłączone albo nieprawidłowo podłączone - obecnie płyty główne mają dźwięk HD Audio, a niektóre obudowy (a raczej większość) starsze ac97. Wtyczka wewnątrz obudowy taka sama, ale inne ustawienie kabli (urok składaków - nic nie pasuje :expressionless: )

Wtedy może coś pomoże zmiana ustawień w BIOSie w zakładce frontpanel z hdaudio na ac97 lub legacy. Ale w takim przypadku to nie wiem czy nie będzie potrzebna reinstalacja sterownika lub całego systemu, a i to może nie pomóc.

Oczywiście jeśli to laptop to nie powinno być tego problemu.

dopiero system nowy wgrałam z tyłu to samo jest ze nie odbiera powiedzcie co robic bo sie pogubiłam w jakies opcje czy co?

Dodane 09.02.2009 (Pn) 14:37

Proszę odp jeśli ktoś może pomóc mi to może mi wytłumaczyc co zrobic na gadu 9569567