Problem z mikrofonem i discordem

Witam. Pisze gdyż mam pewien problem.

Otóż nie słychać mnie na discordzie na czacie głosowym. Wiem, ze już tutaj były tematy tego typu i je czytałem, ale zaproponowane w nich rozwiązania nie pomogły za bardzo. Chodzi o to, że jak podłączam słuchawki i mikrofon (mikrofon wbudowany w słuchawki ale ma oddzielny kabel) to wogóle mnie nie słychać. Próbowałem na wszystkich możliwych opcjach i ustawieniach. Tylko przy jednej nie pokazywało mi, że nie mam podłączonego mikrofonu, ale nadal nie było mnie słychać.
Dzisiaj kupiłem sobie taką przejściówkę USB, która jest też Kartą Dźwiękową. Wcześniej też taką miałem, ale zapodziałem. Jak z niej korzystałęm to czat głosowy na discordzie działał oki. A na tej tu już nie bardzo. Znowu, próbowałem dosłownie wszystkiego, aż w końcu gdy wsadziłem w trzeci (z 4 dostępnych) wejść USB i zrobiełm coś w opcjach to było mnie słychać, ale bardzo słabo. Podgłośnienia i zmiany w opcjach nic nie zmieniały (poza mniejszym szumem). Dodatkowo sam nic nie słyszałem w słuchawkach. Zniecierpliwiony wróciełm do oryginalnego podpięcia, ale gdy wykonałem ponowną próbę na ostatnich ustawieniach to znowu nie było mnie słychać.

Jakieś pomysły, o co chodzi i jak to naprawić? Jak coś mam Windowsa 7 Enterprise. Słuchawki to ASUS Xonar DG.

Proszę o pomoc bo ja już nie mam do tego siły.