Problem z mikrofonem i kartą dźwiękową


(Nbmn) #1

witam,

od kilku dni nie działa mi mikrofon, przez co nie mogę rozmawiać prze skype. Przez pewien czas chodził, potem nagle przestał i tak do tej pory. Coś musiało się stać z kartą dźwiękową/ustawieniami, ponieważ u koleżanki działa zarówno mój jak i jej poprawnie, podczas gdy na moi kompie żaden. Wpisałam problem w google ale niestety nie mogłam znaleźć rozwiązania.

Karta dźwiękowa to SB! Live 24-bit

System operacyjny to Windows XP

proszę o szybką pomoc jako, że jestem zielona w tych sprawach. :cry:


(phx84lbn) #2

Skoro masz tą kartę i nadal używasz XP to polecam zadbać o najnowsze sterowniki STĄD. Po instalacji - dla świętego spokoju - w sterowniku przywrócić wartości domyślne.

Możesz również (co polecam) podpiąć mikrofon do innego gniazda.


(Nbmn) #3

a które sterowniki mam dokładnie wybrać? przepraszam że tak pytam, ale naprawdę nie mam pojęcia co robić :frowning:

tak na marginesie, wydaje mi się, że tutaj nie chodzi o sterowniki tylko o jakieś mankamenty w “właściwościach dźwięku i urządzeń audio” - jak powinny być ustawione parametry w “odtwarzanie dźwięku” i “nagrywanie dźwięki” ?


(djkamil09061991) #4

Co do samych ustawien narazie bez reinstalacji sterownika sprawdzałas to:

Mikrofon nie działa


(Nbmn) #5

okej, ustawiłam tak jak na tej stronce - mikrofon nadal nie działa. Mam w kompie dwa gniazda z mikrofonem (jedno z tyłu w karcie dźwiękowej i jedno z przodu zaraz obok wejścia CD) i żadne z nich nie działa. :cry:

Dziś rano jeszcze przez ok 3 sekundy chodził mi mikrofon a potem padł. Jeśli to pomoże, to w Skype w ustawieniach audio pojawiła mi się “etykietka” z napisem urządzenie USB czy coś takiego - gdy nacisnęłam w nie to mikrofon działał, ale po chwili ona zniknęła - czy to może być wina zepsutego portu?


(djkamil09061991) #6

Ale mikrofon nie działa tylko na skype czy wszędzie?


(Nbmn) #7

wszędzie. na 100% nie jest zepsuty, bo na drugim kompie działa bez problemu.


(djkamil09061991) #8

Dobra to przeinstaluj ten sterownik dla pewności, jeśli podałas poprawną nazwe karty to ten powinien być ok, ściągnij i zainstaluj:

http://files2.europe.creative.com/manua … 4_0077.exe

po instalacji restart kompa.


(Nbmn) #9

zrobiłam dokładnie co mi kazałeś - mikrofon jak nie działał tak nie działa :frowning:


(djkamil09061991) #10

Może przywróc system do stanu kiedy mikrofon jeszcze działał, tylko możesz utracić jakies plik, ustawienia itp.

Wchodzisz w START -> WSZYSTKIE PROGRAMY -> AKCESORIA -> NARZĘDZIA SYSTEMOWE -> PRZYWRACANIE SYSTEMU

Na okienku PRZYWRACANIE SYSTEMU — ZAPRASZAMY! zaznaczasz myszką opcję PRZYWRÓĆ SYSTEM KOMPUTERA DO WCZEŚNIEJSZEGO PUNKTU W CZASIE, a następnie kliknij przycisk DALEJ i tam wybierasz dzień kiedy było wszystko ok.


(Nbmn) #11

myślę, że reinstall sterowników pomógł - komp chyba widzi mikrofon, a raczej skype w postaci “urządzenia audio USB”, z tym, że pojawił się kolejny problem - nie rejestruje wgl mojego głosu tylko od czasu do czasu jakieś szmery. Mikrofon jest ustawiony na fula.


(djkamil09061991) #12

Sprawdź czy masz zaznaczone :

v Automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu oraz głośników :

skype3.th.jpg

Zobacz jeszcze czy w skype masz do wyboru inny mikrofon z rozsuwanej listy. Bo dziwne że skype widzi go jako urządzenie usb skoro podłączony jest do wejscia jack


(Nbmn) #13

cały czas zaznaczone. Mikrofon działa przez kilka minut potem słychać jakieś szmery, trzaski aż w końcu nic.


(djkamil09061991) #14

A w Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Nagrywanie dźwięku” jest widoczny twój mikrofon? Da się tam wybrać inny jesli tak to wybierz i sprawdzaj czy działa.