Problem z mikrofonem i kartą dźwiękową

witam,

od kilku dni nie działa mi mikrofon, przez co nie mogę rozmawiać prze skype. Przez pewien czas chodził, potem nagle przestał i tak do tej pory. Coś musiało się stać z kartą dźwiękową/ustawieniami, ponieważ u koleżanki działa zarówno mój jak i jej poprawnie, podczas gdy na moi kompie żaden. Wpisałam problem w google ale niestety nie mogłam znaleźć rozwiązania.

Karta dźwiękowa to SB! Live 24-bit

System operacyjny to Windows XP

proszę o szybką pomoc jako, że jestem zielona w tych sprawach. :cry:

Skoro masz tą kartę i nadal używasz XP to polecam zadbać o najnowsze sterowniki STĄD. Po instalacji - dla świętego spokoju - w sterowniku przywrócić wartości domyślne.

Możesz również (co polecam) podpiąć mikrofon do innego gniazda.

a które sterowniki mam dokładnie wybrać? przepraszam że tak pytam, ale naprawdę nie mam pojęcia co robić :frowning:

tak na marginesie, wydaje mi się, że tutaj nie chodzi o sterowniki tylko o jakieś mankamenty w “właściwościach dźwięku i urządzeń audio” - jak powinny być ustawione parametry w “odtwarzanie dźwięku” i “nagrywanie dźwięki” ?

Co do samych ustawien narazie bez reinstalacji sterownika sprawdzałas to:

Mikrofon nie działa

okej, ustawiłam tak jak na tej stronce - mikrofon nadal nie działa. Mam w kompie dwa gniazda z mikrofonem (jedno z tyłu w karcie dźwiękowej i jedno z przodu zaraz obok wejścia CD) i żadne z nich nie działa. :cry:

Dziś rano jeszcze przez ok 3 sekundy chodził mi mikrofon a potem padł. Jeśli to pomoże, to w Skype w ustawieniach audio pojawiła mi się “etykietka” z napisem urządzenie USB czy coś takiego - gdy nacisnęłam w nie to mikrofon działał, ale po chwili ona zniknęła - czy to może być wina zepsutego portu?

Ale mikrofon nie działa tylko na skype czy wszędzie?

wszędzie. na 100% nie jest zepsuty, bo na drugim kompie działa bez problemu.

Dobra to przeinstaluj ten sterownik dla pewności, jeśli podałas poprawną nazwe karty to ten powinien być ok, ściągnij i zainstaluj:

http://files2.europe.creative.com/manua … 4_0077.exe

po instalacji restart kompa.

zrobiłam dokładnie co mi kazałeś - mikrofon jak nie działał tak nie działa :frowning:

Może przywróc system do stanu kiedy mikrofon jeszcze działał, tylko możesz utracić jakies plik, ustawienia itp.

Wchodzisz w START -> WSZYSTKIE PROGRAMY -> AKCESORIA -> NARZĘDZIA SYSTEMOWE -> PRZYWRACANIE SYSTEMU

Na okienku PRZYWRACANIE SYSTEMU — ZAPRASZAMY! zaznaczasz myszką opcję PRZYWRÓĆ SYSTEM KOMPUTERA DO WCZEŚNIEJSZEGO PUNKTU W CZASIE, a następnie kliknij przycisk DALEJ i tam wybierasz dzień kiedy było wszystko ok.

myślę, że reinstall sterowników pomógł - komp chyba widzi mikrofon, a raczej skype w postaci “urządzenia audio USB”, z tym, że pojawił się kolejny problem - nie rejestruje wgl mojego głosu tylko od czasu do czasu jakieś szmery. Mikrofon jest ustawiony na fula.

Sprawdź czy masz zaznaczone :

v Automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu oraz głośników :

skype3.th.jpg

Zobacz jeszcze czy w skype masz do wyboru inny mikrofon z rozsuwanej listy. Bo dziwne że skype widzi go jako urządzenie usb skoro podłączony jest do wejscia jack

cały czas zaznaczone. Mikrofon działa przez kilka minut potem słychać jakieś szmery, trzaski aż w końcu nic.

A w Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Nagrywanie dźwięku” jest widoczny twój mikrofon? Da się tam wybrać inny jesli tak to wybierz i sprawdzaj czy działa.