Problem z Mikrofonem lenovo g510

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Od pewnego czasu mam problem z mikrofonem . Posiadam laptop lenovo g510 z jednym wejściem audio. Moje zakupione słuchawki z mikrofonem maja dwa jacki więc używałem zawsze tylko słuchawek a komunikowałem się przez mikrofon wbudowany jednak z niewiadomego powodu mikrofon ten przestał działać jak powinien tzn. wgl przestał działać po podłączeniu jakichkolwiek słuchawek bez mikro wbudowanego na jednym jacku. Jednakże słuchawki od samsunga normalnie działały i mogłem się komunikować normalnie. Postanowiłem kupić przejściówke na słuchawki i mikrofon na jedno wejście jack. Pomogło to na chwile gdyż póżniej mikrofon raz działał raz nie próbowałem juz różnych rzeczy niestety bez powodzenia. Działają tylko słuchawki z jednym wejściem i wbudowanym mikrofonem. Czy jest szansa jakoś temu zaradzić? Dodam tylko, że kilka miesięcy temu wszystko działało jak należy po włączeniu jednego wejścia na słuchawki i mikrofon wbudowany działał bardzo dobrze, a na dzień dzisiejszy po podłączeniu działają tylko słuchawki

Możliwe, że masz coś nie tak z gniazdem słuchawkowo/mikrofonowym. Możliwe, że zwiera Ci sygnał mikrofonu do masy i po prostu komputer myśli, że mikrofon zewnętrzny jest podłączony.

A powiedz mi, po podłączeniu słuchawek co masz ustawione jako domyślne w ustawieniach dźwięku (nagrywanie) w panelu sterowania?