Problem z mikrofonem-nie wykrywa głosu

Witam, jak w temacie mam problem z wykrywaniem głosu, dźwięk jest wszystko działa tylko ten nieszczęsny głos, matka mi już parę dni suszy głowę że chce rozmawiać przez Skypa:D a ja nic z tym nie mogę zrobić , próbowałem coś zmieniać we właściwościach “dźwięk i urządzeni audio” ale nic nie dało myślałem że mam wyciszony mikrofon ale to tez nie to:/ juz sam nie wiem czy to wina sprzętu a może złe sterowniki? Podam informacje sprzętowe jeżeli czegoś nie podam to z góry przepraszam

System operacyjny:Microsoft Windows XP Professional(SP3)

Właściwości płyty głównej:

ID płyty głównej

Nazwa płyty głównej Compaq

Właściwości magistrali FSB:

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 4266 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci:

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz

Przepustowość 2133 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej:

Typ magistrali Intel Hub Interface

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz

Przepustowość 267 MB/sek

Karta dźwiękowa:Opis urządzenia

Intel 82801DB ICH4 - AC’97 Audio Controller [A-1] PCI

Sterowniki do karty:SoundMAX Digital Audio

Bardzo liczę na Waszą pomoc, szukałem już w paru źródłach i choć mówią szukajcie, a znajdziecie - ja nie znalazłem ;/

Proszę o pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam

Podaj nazwę płyty głównej z programu cpu-z zakładka mainboard

http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/31523.html te sterowniki dźwięku powinny pasować. Zaktualizuj nimi swoje.

865457c970ae3390m.jpg

zaktualizować sterowniki które podał toxicblue?

Sprawdz ten:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … ob-29725-1

jak nie zadziała to zobacz ten co toxicblue

Te co podał toxicblue coś nie mogę zainstalować wyskakuje jakiś błąd "Instalacja nie powiodła się "-“Plik sterownik audio nie obsługuje osprzetu tego komputera” zaraz sprawdzę twoje djkamil i dam znać co i jak

Dodane 22.11.2012 (Cz) 19:18

Przy instalacji twoich sterowników djkamil tez wyskakuje błąd " nie odnaleziono sterowników ! uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie" próbowałem drugi raz i nic! co robić?

wrzuć screeny z:

  1. Start --> Panel sterowania --> Dźwięki i urządzenia audio --> zakładki Audio oraz Głos.

  2. Menedżer urządzeń z rozwiniętym Kontrolery dźwięku, wideo i gier.

Panowie jestem już w domu! Ale wstyd :smiley: to wina słuchawek! zmyliło mnie to że słuchawki których używałem są nowe maja może 2 dni i dlatego myślałem, że wina stoi po stronie sprzętu lub sterowników ale podłączyłem stare słuchawki z mikrofonem i działają! kurde, ale dlaczego nowe kupione nie działają!? Chyba będę musiał przejść do sklepu gdzie je kupiłem i poważnie porozmawiać :smiley: