Problem z mikrofonem - niedostępne urządzenie

Witam.

Zarejestrowałam się na tym forum, bo już naprawdę nie potrafię sobie poradzić z tym dźwiękiem.

Mam peceta, kupionego jakieś pięć lat emu. Ostatnio padła płyta główna i musiałam ją wymienić, bo nie stać mnie było na kupienie nowszej płyty, procesora oraz nowego ramu. (socket procesora by nie pasował, bo jest am2+, pamięć na DDR2). Niestety - po wymianie płyty, mimo, ze wszystko załapało od razu i dobrze działa - z dźwiękiem mam problem.

Wcześniej używałam sterowników Realteka. Teraz jest to po prostu “urządzenie zgodne z High Definition”*. I tu mam problem.

Z tyłu są trzy gniazda - wejście liniowe, słuchawkowe, mikrofon. Z przodu standardowo - słuchawki i mkrofon.

Do tyłu więc podpięłam głośniki - cacy. Słuchawki podpina z przodu - głosniki się wyciszają, słuchawki działają - cacy. Gorzej z mikrofonem.

Podpinam go do przodu - działa. Ale jak mówię to strasznie skrzeczy. Do tego stopnia, że prowadzenie rozmowy jest niemożliwe. I tutaj już wyłączyłam głośniki, bawiłam sie ustawieniami teamspeaka przez kilka minut - nie pomaga. Jak mówię - skrzek. Dlatego chciałam podpiąć mikrofon i sluchawki z tyłu.

I zonk. Nie działa. Tylne gniazdo mikrofonowe w Urządzenia ->Dźwięk wyświetla się jako “niedostępne”. To samo się tyczy wejścia liniowego. Chce wiec wrócić do poprzedniej konfiguracji - słuchawki i mikrofon z przodu, głośniki z tyłu - kolejny zonk. Cały czas wyświetla się, że słuchawki niepodłaczone.

No nic, resetuję komputer.

Głośniki się w końcu podłączyły. Ale teraz jedyne “dostępne” urządzenie wejścia to wejście liniowe. Za cholere nie wiem czemu.

Jest w stanie mi ktoś powiedzieć jak moge zmienić do “dostępne” urządzenie?

*Na stronie producenta płyty - Nvidii jest też inny sterownik dźwięku. VIA cośtam. Zainstalowałam, jednak urzadzenia stały sie tylko nierozpoznawalne, wiec wróciłam do poprzedniej wersji sterowników.

Miiracle , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

poprawione?