Problem z mikrofonem- odznacza się w urządzeniach nagrywania

Witam!

Mam następujący problem:

Podłączam mikrofon, nie nagrywa dźwięku… Troche poszukałem i znalazłem, że jak zaznaczę to to wszystko będzie ok.

26792887.th.png

i owszem, ale jak włączę rozmowę w skype to odznacza mi się ten “ptaszek” i nie słychać nic z mikrofonu.

Płyta ASUS P5GD1 PRO

karta dźwiękowa: Realtek ALC861

Proszę o pomoc jak zaznaczyć to raz a dobrze? :confused:

Zmień domyślne urządzenie w skype.

Fajne jest Windows polski, angielski i inne> Ale ty masz wersje Polsko_Angielską. Jak to wykombinowałeś ?

Johnu007 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Miałam dziś identyczny problem :smiley:

Pomogło mi odptaszkowanie w Skype opcji “Automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu” w “Ustawieniach audio”.

Program do obsługi dźwiękówki zapewne jest po angielsku, a jako że program ten dodaje opcje do regulacji w Regulacji głośności - stąd dwujęzyczność. Nic dziwnego, sam tak miałem na starym komputerze :wink:

Dziś zauważyłem jeszcze 1 wskazówkę… “zaznaczenie” nie odznacza się tylko przełącza na “front pink in” widoczny na zdjęciu… Ja nie mam w tym komputerze przedniego panelu muzycznego… Czytałem, że można jakoś go “odłączyć” na płycie głównej ale jak? Wcześniejsze porady nic nie zmieniły…

ja mam trochę inny problem bo gdy rozmawiam przez skype to kolega słyszy wszystkie dźwięki z kompa np.muzykę dźwięki z gry szakalem w necie co mogę z tym zrobić ale nie mogę nic znaleźć i jak próbuje zaznaczyć ptaszkiem pod mikrofonem tak jak Johnu007 w screnie pokazal to nie mogę

jestem zielony prosze o pomoc

Skype tak ma - to ja kiedyś słyszałem dźwięki osoby z która rozmawiałem na głośnikach laptopa - mimo podłączonych słuchawek.

Pomogło wejście w opcje i wybranie: ustawienia audio / pokaż opcje zaawansowane.

Tam trochę pozmieniałem. Trzeba się pobawić i zobaczyć jakie efekty. Pomogło w każdym razie.