Problem z mikrofonem - słaba głośność

Witam, dawno, dawno temu formatowałem system - wszystko pięknie, fajnie, aż do czasu kiedy podłączyłem mikrofon. Wyskoczyło mi to okienko, na którym były 3 gniazdka, niebieski (bodajże) zielony i czerwony, chyba wiecie o co mi chodzi - podłączyłem mikrofon do czerwonego gniazdka i musiałem zaznaczyć ‘Mikrofon’ I wtedy było wszystko ok, wyświetlało mi się to automatycznie przy starcie systemu. Teraz jest nieciekawie - nie wiem skąd, miałem zaznaczoną opcje ‘nie pokazuj więcej’ i nacisnąłem anuluj, rzecz biorąc nie wyświetla mi się już ten komunikacik, a żeby mnie było słychać (czy na ventrilo, tsie, skype) muszę mieć mikrofon w ustach - dosłownie, mimo tego, że głośność mikrofonu i tą resztę mam na maksa. Co mogę zrobić żeby przywrócić ten komunikacik? Jakieś porady?

Sk1ba ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wchodzisz w panel sterownika karty dźwiękowej i ustawiasz, a jak nie to panel sterowania windows.