Problem z mikrofonem (szumy, trzaski, nie słychać mnie) Windows 8.1

Witam, niedawno formatowałem swojego laptopa. Lecz szybko zorientowałem się że mam problemy z mikrofonem. Słychać szum (normalne dla mojego mikrofonu), trzaski, ale nie słychać mnie. Mikrofon testowałem w Audacity, oraz w cs’ie (1.6 i source). Początkowo zwaliłem winę na to że źle podłączyłem słuchawki (bo w nie jest wbudowany mikrofon) i właśnie tak było, za drugim razem myślałem że wina przestarzałych sterowników. Jednak zaktualizowanie sterowników nic nie dało. Około godzine przekopywałem internet. Nic to nie dało. Same słuchawki działały normalnie (było słychać muzykę itp.). Mikrofon wbudowany w laptop działa normalnie. Przed formatem mikrofon działał normalnie, przez co myślę że wina leży po stronie oprogramowanie (z tąd dział “oprogramowanie komputerowe”). Dodam że używam Windows 8.1.

Wyłącz wbudowany mikrofon.

Upewnij się, że deklarujesz urządzenie jako zestaw słuchawkowy lub sam mikrofon, jeśli masz osobno kable.

Problem w tym że teraz wcale nie wykrywa żadnego urządzenia do nagrywania dźwięku :V W urządzeniach do odtwarzania też nie wykrywa słuchawek a i tak działają. Nie wiem co się odawala.

Nie podałeś modelu laptopa.

Masz jakieś wykrzyniki na liście w windows + R -> devmgmt.msc?

Laptop: Lenovo Ideapad 100-15IBY
Wykrzykniki? Laptop/Inne urządzenia/(!) Nieznane Urządzenie

Odinstaluj te stoerowniki co ściągnąłeś i i wymuś instalacje nowych przez system.

Testowałem z różnymi urządzeniami i wyskakuje komunikat “Dla urządzenia jest już zainstalowane najlepsze oprogramowanie sterownika”.
Jedynie przy nieznanym urządzeniu wyskakuje komunikat że system nie potrafi zaktualizować sterowników ponieważ nie umie rozpoznać urządzenia.

No ale co to może być za urządzenie?

Skoro z kartą dzwiękową nie ma problemu, to nie wiem czy ma coś do rzeczy.

Pokaż jego id:

  1. PPM -> właściwości
  2. Zakładka szczegóły
  3. Identyfikator sprzętu
  4. Skopiuj najdłuższy ciąg

­
Najlepiej jakbyś przeprowadził instalacje bez interntu i zainstalował wszystkie sterowniki od producenta laptopa, tym bardziej, że wspierają one Twój system…

Wiesz, a gdzie dokładniej PPM? Bo klikając na pulpit nie mam opcji właściwości (to nie windows xp!)

Właściwości urządzenia w devmgmt.msc, coś takiego:

2_1

Jeśli miałeś na myśli aby kliknąć na te nieznane urządzenie to masz tą najdłuższą wartość:
ACPI\VEN_VPC&DEV_2004

To chyba do zarządzania energią, ważne przy wybudzaniu z uśpienia.

Raczej nie ma nic wspólnego z Twoim problemem.

Możesz to zainstalować, powinno działać, ale nie wiem czy jest w ogóle potrzebne, zwłaszcza, że nawet lenovo nie podpisał tego typu sterowników na Twoje urządzenie.

­
Musiałeś namieszać coś, skoro przestało widzieć urządzenia :upside_down_face:

Raczej nie, jakichś “ULTRA SUPER HYPER DUPER FPS BOOSTER 2019 FREE DOWNLOAD NO TOOLBARZ 1337 LEGIT NO SCAM” nie instalowałem.

1 polubienie

Nie wiem co dokładnie robiłeś, ale przynajmniej wyinstaluj przez devmgmt.msc sterowniki audio i zainstaluj te od producenta. I nie aktualizuj na nowsze.

uninstall-realtek-high-uninstall-definition-audio-driver-windows-10

1 polubienie

Kurde :v Muszę cię przeprosić za mój debilizm, podczas instalacji sterowników zacząłem się bawić słuchawkami i przypadkowo przesunąłem jakiś suwak. Wcześniej myślałem że to tylko element estetyczny. Okazało się że kiedyś przypadkowo wyłączyłem mikrofon i skutek sam widzisz… Ale dzięki za tak duże chęci =D

1 polubienie

Jednak te znikające urządzenia nadal nie zostały wyjaśnione :upside_down_face:

Ważne, że już działa wszystko :upside_down_face: