Problem z Mikrofonem w Laptopie

W grach nie słychać mnie. Tak jakby mikrofon był bardzo głośny i nie wyraźnie mnie słychać. Do tego trzaski głośne. Na skype wszystko chodzi pięknie. Tylko w grach niektórych. Głównie Steam i Uplay

System Win10 Laptop Asus GL552VW

Przesterowany sygnał
W ustawieniach karty dźwiękowej zmniejsz głośność / czułość mikrofonu.
Skype ma własną regulację mikrofonu, dlatego w Skypie jest OK.
W laptopach Asus’a zazwyczaj instalowana jest dźwiękówka Realtek HD Audio, więc aby zmniejszyć czułość mikrofonu, przejdź kolejno:

  • Win+R na pulpicie;
  • Wpisz “Control”;
  • znajdź pozycję “Menedżer Realtek HD Audio”;
  • Kliknij - w górnej części okna, które się otworzy - na “Mikrofon” lub “FrontMic”;
  • Przesuń suwak głośności lekko w lewo, a następnie sprawdź, czy trzaski zniknęły.
    Jeżeli trzeszczenie nie ustało, to prawdopodobnie problem stwarza Steam / sama gra, ale ja Steama nie używam, więc ci nie pomogę.
    Prędzej dawałbym na przesterowanie sygnału / zbyt dużą czułość mikrofonu.

Nie mam zainstalowanej karty Dźwiękowej Realteku Hd Audio. Problem nie ustąpił po zmniejszeniu tego w systemie. Nie tylko na steamie jest ten problem. Sam dzwięk brzmi tak, że kiedy mówie “halo” to jest takie bbbbb czyli nie zrozumiesz nic i jeszcze sie to zacina .

Sterowniki wgrywałeś? https://www.asus.com/support/Download/3/772/0/3/wTAlhCWbY6urQkZ3/45/

Trzeba je wgrywać ręcznie ? Myślałem, że takie rzeczy instalują się automatycznie. Tak jestem laikiem w tych sprawach

Czy sam instalowałeś tego Windowsa, czy to jest taki jak przyszedł z laptopem? Jeżeli sam (np. dysk instalacyjny), to Windows stara się znaleźć jak najwięcej sterowników ze swojej bazy.
Windows 7/8/10 ma to do siebie, że w większości sytuacji instaluje kartę dźwiękową i wszystko niby działa (dźwięk). W przypadku jednak (głównie laptopów) problemy zaczynają się właśnie głównie przy mikrofonie. Wgraj z tej strony sterowniki do swojego systemu (Windows 10 32, lub 64-bit) z sekcji ‘audio’. Ja bym zaczął od tego:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin10/Audio/Audio_Conexant_Win10_64_VER8663060.zip?_ga=1.124663754.1152468774.1487787247

Pobierz, rozpakuj, uruchom program instalacyjny (setup.exe), potem na wypadek zrestartuj komputer i zobacz, czy jakaś poprawa…

1 polubienie

Dziękuje pomogło. Pozdrawiam. Temat do zamknięcia