Problem z mikrofonem w laptopie


(OverW0lf) #1

Witam ! Wiem, że ten temat jest dość popularny jednak potrzebuje waszej pomocy bo YT nie pomaga. Mianowicie mój laptop ma tylko jedno wyjście - zielony jack. Przy podłączeniu słuchawek z mikrofonem systemowy wbudowany mikrofon nie działa. Kupiłem więc przejściówkę, żeby mikrofon i słuchawki wchodziły pod jeden port. I tu również nie pomogło - Mikrofon ze słuchawek dalej nie działa, systemowy również. Oczywiście w momencie wyciągnięcia słuchawek Mikrofon działa normalnie. Bawiłem się Mikserem Audio, tak jak pisałem - stosowałem się do poradników i bez skutku. Pozdrawiam i proszę o pomoc !

Mój laptop to Acer ASpire f15 f5-573G-53WL


(pocolog) #2

Kliknij ppm na ikonę głośnika w zasobniku systemowym, z rozwiniętego menu wybierz “urządzenia do nagrywania” zaznacz wbudowany mikrofon i kliknij guzik “ustaw domyślny”.
Niektóre aplikacje mogą wymagać ponownego uruchomienia, aby zauważyły zmianę urządzeni


(OverW0lf) #3

Ehh Tak jak pisałem - mimo tego nie działa.


#4

Korzystałeś z tego wątku:
http://community.acer.com/t5/E-F-and-M-Series-Laptops/Headset-microphone-is-not-working-on-Aspire-E14-Help-please/td-p/378760 ?


(OverW0lf) #5

Tak, ale dalej to samo. Jest to uciążliwe już i to bardzo… Serio nie ma żadnego innego sposobu żebym mógł mieć podpięte słuchawki ( nawet i bez mikrofonu) i żeby wbudowany mikrofon działał ? :confused: