Problem z mikrofonem, w panelu sterowania nie wykrywa

Witam

Mam problem, już od wczoraj wieczorem rozmawiałem sobie z kolegami przez skype’a i nagle w moim mikrofonie coś pstryknęło, nie przejąłem się tym lecz parę godzin później, rozmówcy nie słyszeli mnie, gdy spojrzałem na mikrofon i zdjąłem gąbkę i zobaczyłem że są 4 kabelki, jeden był cały a 3 pozostałe urwane. W skype wyskoczył mi komunikat że muszę zrestartować komputer aby skype miał dostęp do karty dźwiękowej zrobiłem to i nadal nic. W panelu sterowania w zakładce dźwięk i urządzenia audio pisze że nie zainstalowano żadnych urządzeń audio, wyłączałem mikrofon i włączałem ale to nic nie daje .Czytałem na forach ale to nie dotyczyło mojego problemu więc piszę tutaj i proszę o jak najszybszą pomoc z góry dziękuję.

pozdrawiam

Jeśli kabelki są urwane to chyba logiczne jest że zepsółeś mikrofon -,-.

To trzeba kupić nowy.

problem polega na tym że jak były urwane to w panelu sterowania były podłączone ale teraz już nie ;/

próbowałem z innymi mikrofonami i to samo ;/ na skejpie pisze że mam zrestartować komputer aby skype miał dostęp do mojej karty dźwiękowej zrobiłem to i nadal nie działa o co tu chodzi. Nie będę kupował nowego mikrofonu bo będzie to samo i stracę nie potrzebnie pieniądze.

To możę usuń skype, ściągnij jeszcze raz, zainstaluj go. Może to coś da ^^.

Bo nie mam na to pomysłu^^. Jeśłi chciał twój skype sprawdzić mikro. albo jeszcze zrób test mikro.

Sprawć czy poprawnie działa jeśli tak to usuń skype jak wyżej napisałem.

Jeśłi nie bedzie działać to trudno ale bedzie wszystko wiadomo.

odinstalowałem skype i zainstalowałem jeszcze raz i nic to nie dało, kupiłem nowy mirkofon i dalej nic :frowning: jak rozmawiam przez skype’a to widnieje czerwony komunikat:NIE UDAŁO SIĘ WYKRYĆ KARTY DŹWIĘKOWEJ w komputerze wymagana jest karta dźwiękowa do przeprowadzania rozmów.Wypróbuj nasz przewodnik ustawień dźwiękowych lub podłącz zestaw słuchawkowy, który dostarczany jest z własną kartą dźwiękową. Gdy zobaczyłem na skejpie narzędzia-opcje-pokaż opcje zaawansowane żeby zobaczyć jakie urządzenia są podłączone to nie widzę żeby żaden mikrofon został podłączony. Proszę o pomoc dłagam :frowning:

Moze jak otkurzałeś w kompie może coś odłączyłeś? ^^

Zdarzają się takie wypadki.

ok już działa, sciągnałem sterowniki Realtek HD audio i wszystko jest OK dziękuję więc temat do zamknięcia :smiley:

pozdrawiam