Problem z mikrofonem

Siema :!: Zakupiłem słuchawki z mikrofonem firmy Tracer 8) Ale mam problem, ponieważ jak nagrywam swój głos to nic nie słyszę oprócz chrchcrchcr :frowning: Tak samo jest z skypem podczas rozmowy testowej :frowning: Co mam zrobić :?:

PZDR :slight_smile:

Przetestuj na innym kompie, najlepszy sposób :wink:

Przetestuje jutro u kumpla :smiley: Ale może potrzeba jakieś stery czy co :?:

Stery nie, ja dzisiaj tyż kupiłem nowy mikrofon (trusta) i smiga aż miło… Do mc’ka nie ma sterów :wink: MOżesz też sprawdzić czy nie ma go wyciszonego: panel sterowania -> dzwieki…-> zawansowane regulatory…, wszystko na maxa

Wszystko jasne :!: Zacząłem mówić po prostu głośniej :!: Teraz jest ok. Dzięki Bażant za chęci :!:

PZDR 8)

To mikrofon lipny :stuck_out_tongue: Jeżeli musisz mówić głośno aby rejestrował :wink:

Napewno najtańszy jaki był na magazynie u informatyka.

Pozdrowionka

Właśnie, że nie. W renomowanym sklepie najdroższy.

Złączono Posta : 21.02.2006 (Wto) 9:58

A czy da się tak, żebym słyszał naraz i w słuchawkach i w głośnikach :?:

Miałem podobne cuda. Mam Win XP Prof SP2, płytę P4C800 ze zintegrowanym dźwiękiem, pudło (obudowę) z wyjściami na mikrofon i słuchawki z przodu (ale wymaga to podpięcia dwóch wiszących z tyłu kabli do gniazd w karcie) oraz SoundMax zarządzający tym wszystkim. Wszystkie połączenia były OK, ale dźwięku z mikrofonu nie było. Jakoś udawało się go odzyskać, ale następnego dnia znowu była kicha. Zrezygnowałem z mikrofonu z przodu, przeszedłem na tylne połączenia. Ale zielonego pojęcia nie mam, jak to się stało, że dźwięk z miokrofonu wrócił. I od kilku dni JEST! !!

W “panelu sterowaniadźwięki, mowa i urz.audiodźwięki i urządzenia audiołaściwościaudio” i “głos” w opcji “nagrywanie” jest tylko regulacja głośności oraz wybór między SoundMax Digital Audio a modemem.

W opcji “…Mowa” jest tylko rozpoznawanie mowy i test na mowę; opcja konfiguracji mikrofonu działa wtedy, jeśłi działa mikrofon.

Szukałem więc w Panelu sterowania SoundMAx-a. ALE w preferancjach wybbrałem “standardowy mikrofon” - nie “słuchawki”, choć używam słuchawek. W “Sterowanie nagrywaniem” nam aktywną tylko opcję Mikrofon, reszta jest wygaszona.

I toto działa. A słuchawki mam na 24 zł !!

I jeszcze jedno. W tray-u (tak się chyba nazywa pasek narzędzi na dole z prawej) mam stale aktywną ikonkę SoundMax. A przy kłopotach z mikrofonem zawsze po starcie kompa była przekreślona i pojawiał się komentarz o braku sygnału SoundMax (czy jakoś tak).

Sądzę więc, że gdzieś siedzi jakiś diabełek, który miesza z tym mikrofonem. I daje się wygonić - tylko ja nie wiem jak to zrobiłem, choć zrobiłem! !!

Pozdrawiam zielonych (mowa o wiedzy a nie poglądach politycznych).

Janusz