Problem z mikrofonem

Szanowni,
Mam niewątpliwie dziwny problem z mikrofonem zewnętrznym. Otóż wspaniale on działał do 31 grudnia, po czym w nowym roku gdy go podłączam nie działa. System go widzi, lecz nie rejestruje żadnych dźwięków. Przeszedłem już wszystkie możliwe drogi proponowane przez Windowsa. Zaktualizowałem oprogramowanie jak i system i wciąż nic to nie dało. Co ważne po podłączeniu do drugiego komputera wszystko działa. Do tego gniazdo samo w sobie również działa, bo po podłączeniu słuchawek grają na każdej częstotliwości.
Czyżby to jakieś chochliki nowego roku? Być może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i chciałby się ze mną podzielić solucją. Wówczas będę wdzięczny jak i za wszystkie sugestie.

Model ?

mikrofon tracer screamer
komputer Lenovo Thinkpad E590

Jezeli win 10 odinstaluj sterowni AUDIO uruchom ponownie, zobacz czy będzie działaj na sterownika z systemu Jak tak to zainstaluj sterownik ponownie. TO częsty błąd Win 10. Podaj wersje sterownika AUDIO co instalujesz?

Niestety nic to nie dało.
Sterownik to Synaptics Audio wersja 9.0.285.40

Panel Sterowania > Dźwięk > zakładka Nagrywanie i tam sprawdź czy “widać” Twój mikrofon, i czy jest “domyślny”. Jeśli jest OK zaznacz go i we Właściwościach ustaw jego wzmocnienie.

Tak, jest domyślny, widać go i nawet jest wzmocniony i dalej nic.

A w pokrętle głośności mikrofonu nie masz przypadkiem ustawionego na 0 czy np nie ma jakiegoś przycisku wyciszenia :slight_smile: ewentualnie co wpada mi do głowy to mogłeś zostać potajemnie pilotażowo wybrany przez państwo do opłacenia podatku za mikrofon :smiley: Skoro zmiana powstała po nowym roku :slight_smile:

Może mikrofon z domieszką cukru.

no właśnie mikrofon działa na drugim komputrze normalnie:no_mouth:
więc ani cukier, ani inne ukryte opłaty nie mają tu miejsca :slight_smile:
No cóż dzięki za próby pomocy.

@DruzusMagnus Może to się stało po aktualizacji kompilacji systemu.
Jeśli tak, możesz spróbować jeszcze od 31szego, przez 10 dni przywrócić poprzednią wersję kompilacji.


9-tego miałbyś ostatni dzień na to.