Problem z mikrofonem

Witam.
Posiadam interfejsc Focusrite Scarlett Solo 3generacja.
Używam mikrofonu Audio Technica AT2020.
Problem polega na tym, iż mikrofon ma swoje chwile, gdy po prostu pierdzi i nie da się normalnie rozmawiać na komunikatorach.
Po za tym w ustawieniach dźwięku przy zaznaczeniu formatu 2 kanałowego, mikrofon nagrywa na lewy kanał tylko i wyłącznie. Gdy włączę 1 kanałowe, to nagrywa na oby dwa kanały.
Przed zainstalowaniem software Focusrite Control było wszystko ok, ale nie można było zmienić kanału domyślnego i nagrywało tylko na jeden kanał.
Link do filmiku, gdzie zmieniam formaty: https://www.youtube.com/watch?v=fc1q12e8YJ8

Proszę o pomoc

W takiej sytuacji spróbuj może zainstalować i skonfigurować do działania VoiceMeeter i zaznaczyć tam w mikserze opcję mono i zawsze będzie downmix kanałów bez względu na to czy mikrofon będzie w stereo lub w mono, jeśli ma to dla Ciebie znaczenie i np. nie możesz ręcznie w DAW wyciąć pustej ścieżki, albo odrazu nagrywać tylko w mono, albo podczas jakichś transmisji nie da się Ciebie usłyszeć w drugiej słuchawce/głośniku.

Muszę nadal mieć format 1 kanałowy, żeby można było słyszeć na parę uszu.
Co do programu to na filmikach jest ok, ale jak włączę nasłuchiwanie i wejdę na komunikator Discord, to nadal pierdzi…
Może to być problem kabla?

Tego nie wiem.
Jeśli w tej chwili dzieje się to tylko na Discordzie, upewnij się, że zmiany które wprowadzasz w Voicemeter są tam słyszalne w ogóle na Discordzie. Np. pobaw się tamtejszym EQ. Może musisz w opcjach na Discordzie przestawić po prostu źródło nagrywania dźwięku na kartę wybraną na mikserze, a nie domyślny mikrofon. To wszystko wymaga odpowiedniej konfiguracji.

Grając w cs:go też mam takie pierdzenie.
Bawiłem się ustawieniami, ale nadal nic.

Ale jak odsłuchujesz w innym miejscu po zmianach w Voicemeter jest OK?
Możliwe, że źle masz ustawione, bo u mnie normalnie i CSGO, i Discord łapie zmiany z Voicemeter.
Siądę do PC później to Ci może porobię jakieś screeny jak to skonfigurować.