Problem z mini siecią (switch + 3 kompy z win xp)

Witam!

Nie jestem pewien czy problem taki lub podobny był poruszany a może takiego nie było. Sprawa wygląda następująco: próbuję założyć malutką sieć składającą się z trzech komputerów z win xp i switcha bez połączenia z Internetem (taka sieciunia biurowa), problem tkwi w tym, iż po podłączeniu wszystkiego kabelkami prostymi, komputery nie widzą się nawzajem w otoczeniu sieciowym jedynie widzą same siebie. W ustawieniach sieci wpisałem tylko adresy IP, grupy robocze oraz maski bo więcej mi nie trzeba chyba przy tego typu sieci. Korzystałem z kreatora sieci w xp. Odinstalowywałem karty sieciowe i instalowałem na nowo i lipa jak się nie widziały tak się nie widzą próbowałem różnych rzeczy i nic. Na komputetrach nie były instalowane firewalle oprócz tych windowsowych, które powyłanczałem. Czego jeszcze można się czepić żeby to wszystko zaczęło się widzieć?? Proszę o pomoc i podpowiedzi, może ktoś z czymś takim się już spotkał.

Pozdrawiam!

http://banita.pl/~pysiu/siec%20lan/index%201.html zrób tak :wink:

w połączeniu lokalnym sprawdź czy masz wszystkie składniki:

1.klient sieci microsoft networks.

2.udostępnianie plików i drukarek w sieci

  1. harmonogram pakietów qos

4.protokół internetoey tcp/ip

drugie wpisałeś grupy robocze grupa musi być tylko jedna dla wszystkich kompów, trzecie adresy ip nadaj ręcznie czyli np 192.168.0.1 pierwszy komp, 192.168.0.2 drugi itp. brama 255.255.255.0, czwarte wpsz nazwę dla każdego kompa inną a reszta to kwestia konfiga switcha ale to masz chyba w instrukcji i pamiętaj przy switchu adresy muszą być sztywne jak podałem wyżej nie uzyskiwane automatycznie

Problem tkwi w tym że wszystkie ustawienia są zgodne z tym co napisałeś a pomimo tego komputery się nie widzą. A mój switch jest raczej niekonfigurowalny, przynajmniej nic o tym w instrukcji nie jest napisane. No i d… zimna Coś chyba siedzi niedobrego w tych xp-kach, ponieważ podłączając do innej sieci z 3 kompami z 98 i jednym xp, te 98 się widzą wzajemnie natomiast nie widzą xp a xp nic nie widzi. Ogólnie jakaś popaprana sprawa.

Pozdrawiam i czekam może komuścoś wpadnie jeszcze do głowy!

skoro wszystko jest okej to moze to wina tego switcha co go masz :-k

a próbowałeś pingować kompy w sieci?

Złączono Posta : 18.07.2006 (Wto) 9:19

spróbuj wyłączyć zapory na xp-kach

switch jest na pewno sprawny ponieważ sprawdzałem go na innych sieciach opartych o switch, pingi nie przechodzą, tak jakby coś blokowało ale zapory windows mam powyłanczane a innych firewalli nie mam i nigdy nie miałem niby wszystko powinno być w porządku jest jednak jakiś krzaczek blokujący

A już całkiem dziwny jest fakt, że jak podłanczam huba zamiast switcha (100% sprawnego) to wszystko śmiga jak w bajce, więc okablowanie jest dobre, tyle że hub obsługuje prędkości 10mb/s a switch 10 i 100.

ciężki temat, może spróbuj na początek skonfigurować tylko 2 kompy, albo bez konfiguratora sieci powpisuj na sztywno ip, maskę, grupę i komputery itp. i zobacz po restarcie - po mojemu wszystko dobrze robisz sam nie wiem co to może być

Złączono Posta : 18.07.2006 (Wto) 10:04

a może problem w tym, że Twoje karty sieciowe nie są w standardzie ethernet tykjo starszym np. token ring / 10 mB / i switch ich nie obsługuje tylko hub? wtedy musiałbyś doinstalować protokół IPX

nie to też nie to niestety spróbuję może inne karty sieciowe dać co prawda nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy zintegrowane czy oddzielne ale spróbuję na oddzielnych