Problem z miniaturami plików

(siudy) #1

Witam serdecznie. Mam pytanie do Państwa. Mam nadzieję, że uzyskam tu pomoc. Otóż mam Windows 10 z wszystkimi uaktualnieniami. Chodzi o to, że kiedy mam ustawiony widok podglądu plików jako miniatury, raz na kilka godzin znikają mi te miniatury i są ponownie wczytywane przez system . Jest to trochę uciążliwe ponieważ przy dużej ilości plików trwa to trochę. Do pewnego czasu wszystko było dobrze, czyli raz wczytane foldery z miniaturami były wyświetlane cały czas. System gdzieś gubi ustawienia i usuwa pliki miniatur. Jak to naprawić, może jakieś ustawienie w rejestrze które sprawi że miniatury nie będą wczytywane od nowa codziennie ale np co tydzień. proszę o pomoc. Pozdrawiam

(darekpl) #2

U mnie po zainstalowaniu windows 10 fall creators update jest to samo.Na poprzednich instalacjach było okey.Jak ktos ma rozwiazanie problemu to prosze podac.

(siudy) #3

Też mam wrażenie, że dzieje się to po ostatniej aktualizacji systemu, miejmy nadzieję, że poprawią to w kolejnej.

(siudy) #4

wypróbuj to:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\VolumeCaches\Thumbnail Cache
Zmodyfikuj Autoruns DWORD ustawiając wartość na 0 i restart kompa. Napisz czy pomogło u Ciebie