Problem z mininotebook'iem- jak wgrać oprogramowanie z płyty

Witam,

trochę inaczej zacznę swój post :stuck_out_tongue: nie jestem tu pierwszy raz a któryś z kolei, kiedyś założyłam wątek o laptopach. Dzięki Waszym wskazówkom zakupiłam sprzęt godny polecenia :slight_smile: Dziękuję jeszcze raz. Liczę że teraz też będziecie służyć cenną radą :slight_smile: Ale do rzeczy.

Nie zaskoczę Was jeśli powiem że przyszłam tu z problemem. Tzn chodzi o minilaptopa, chciałabym na niego wgrać program z płyty (chodzi o słownik). Tylko pojawia się problem bo nie ma w nim stacji dysków. Próbowałam na większym laptopie wgrać ten program na pendrive by później móc “przenieść” ten programik do małego komputerka. Ale nic z tego. Czy w ogóle istnieje jakaś możliwość wgrania programu z płyty na komputerek bez stacji dysków? Brzmi paradoksalnie ale wiecie o co mi chodzi. Może wgrać na jakiś serwer i wtedy z “Małego” pobrać? ale to chyba też bez sensu…

Z góry dziękuje za odpowiedzi :slight_smile:

a nie łatwiej skopiować całą instalkę tego programu (słownika) na pendrajwa i z niego uruchomić instalację na notebooku??

ewentualnie (jeśli to niezbędne, bo program wymaga np. płyty płyty w napędzie podczas działania czy instalowania) to możesz zrobić obraz płyty, przenieść go pendrajwem na notebooka i uruchomić z wirtualnego napędu np. Deamon Tools.

giki ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

skrzek , tak właśnie chciałam zrobić-tj skopiować zawartość programu na pendrajva i uruchomić instalacje programu na 'Małym. Ale nie dało się -wyświetlił się komunikat aby włożyć płytę.

Możesz mi coś powiedzieć więcej o tworzeniu obrazy z płyty? Czyli na dwóch komputerach mam zainstalować deamon tools, na jednym tam gdzie jest płyta stworzyć obraz, a później tą zawartość skopiować na pendrajv, wkleić do małego notebooka i uruchomić to deamon tools’em, tak?

nie Demonem możesz tylko uruchomić obraz płyty na wirtualnym napędzie.

a obraz chyba zrobisz prawie każdym programem do nagrywania… Nero, Ashampoo… dawno ich nie używałem to będzie mi cięzko pomóc, ale to będą opcję w rodzaju “Utwórz obraz płyty”

a nie łatwiej np zrobić kopie zapasową w NeroBackItUp i zgrać na pendrajva do 'Małego? czy skutek będzie taki sam jak przy ręcznym kopiowaniu programu na pena :?

Inna metoda:

Jeśli oba twoje komputery pracują w jednej sieci to możesz na stacjonarnym udostępnić swój napęd CD/DVD a na netbooku podpiąć go poprzez mapowanie dysku w “moim komputerze”. W ten sposób twój netbook zyska napęd CD/DVD (przynajmniej w domu :smiley: )

To powinno wystarczyć.

Bądź zewnętrzny napęd optyczny na USB, lub mostek ATA USB i przez niego podpiąć zwykły napęd optyczny do netboka i zainstalować z CD to co potrzeba. Niestety obydwa rozwiązania wiążą się z kosztami.

nie rozumiem za bardzo co panowie do mnie mówią :smiley: , mapowanie dysku? mostek ATA USB? hmm. Mały jest w nieszczęsnej sieci orange, a stacjonarny z laptopem w sieci domowej radiowej przez router więc nie wypali. :frowning: zrobiłam właśnie obraz płyty programem CloneCD (bo w demonie pojawiały się błędy) i utworzyły się 3 pliki w formacie img., sub., i ccd. i teraz mam zrobić wirtualny obraz tych plików? czy co? tylko jakim programem :? Spróbuję na demonie. I co później jak te obrazy zostaną stworzone, jak to odczyta na malym komputerze? :frowning:

Dodane 26.02.2010 (Pt) 3:01

ehhh wszystko pięknie, płyta w napędzie , demon montuje obraz, otwiera się program a nagle wyskakuje komunikat “prosze włożyć płytę i nacisnąć ok”. <ściana> bez sensu :frowning:

płyta jest w wirtualnym napędzie demona??

a masz włączone te wszystkie emulacje??? wtedy ikona demona chyba robi się w zielonym odcieniu w trayu (przy zegarku), jak nie proponuję zaznaczyć w opcjach demona, powinno pomóc.

Będę jednak drążył moją propozycję, o wydaję mi się, że jest najprostsza (i mam nadzieję, że będzie skuteczna) :smiley:

Czy twój Notebook ma WiFi? (podaj może jego model)

Jeśli tak to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podłączyć go do sieci domowej (jeśli nie ma to można zrobić to zwykłym kablem sieciowym z końcówkami RJ45)

Myślę, że wiesz jak udostępnić napęd w PC?

A potem już tylko:

Źródło

Dysk sieciowy (w twoim wypadku będzie to CD/DVD) mapuje się tylko raz. Potem po każdym podłączeniu się do sieci domowej ze swoim netbookiem będziesz w nim miała CD/DVD (jedyny warunek musi być włączony PC)

ak6 chciałam podłączyć kablem ale nie dało rady, wyskoczył komunikat ze ograniczona łaczność i lipa :?

Zrobiłam to jakoś inaczej, tzn program CLONE wyczytał" obraz z płyty do pliku - powstały 3 pliki w formatach img, ccd i sub. Później plik z formatem img otworzyłam w magic iso maker, i zapisałam to jako iso by móc przeprowadzić instalację. Instalacja się powiodła, tylko później gdy chciałam otworzyć program to pojawił się komunikat by włożyć płytę ehhhh :? czy ktoś wie jak mi pomóc :frowning:

tak, włącz tę emulacje (wszystkie) w deamonie, a jesli to nie pomoże, to w tej kwestii juz pomocy na tym forum nie znajdziesz, bo będzie nie zgodna z regulaminem.