Problem z MMS w Play na Galaxy 551


(wojmal) #1

Na dwóch telefonach Samsung Galaxy 551 (I5510) kupionych w Play i w tej sieci używanych od samego początku jest problem z MMSami. SMS konfiguracyjne wysłane, telefony uruchomione ponownie. Ustawienia są następujące:

punkt dostępu (apn): mms

uwierzytelnianie: brak

nazwa użytkownika: brak

hasło: brak

strona główna: http://10.10.28.164/mms/wapenc

adres serwera proxy: 10.10.25.5

port: 8080

Ustawione jest także odbieranie danych pakietowych. Jedynie co nie jest ustawione to roaming na dane pakietowe. Przy próbie jego włączenia pojawia się monit o prawdopodobnych wysokich kosztach roamingu (telefony nie są moje, więc nie chciałbym ich właścicieli narażać na nieprzewidziane wydatki). Prośba jest taka, jeżeli ktoś ma taki telefon w Play, to czy może sprawdzić czy ma włączoną tę opcję. Ewentualnie jakaś inna rada co jeszcze można byłoby ustawić. Dodam, że właściciel dzwonił na infolinię Playa, ale jedyne co poradzono to wykasowanie ustawień i wysłanie sms'a konfiguracyjnego jeszcze raz. Acha net też nie działa, ale podejrzewam, że jak ustawię MMSy to net też zadziała. No i właścicielowi bardziej zależy na MMSach niż na necie.


(Piotrek2255) #2

Jeśli nie masz ustawionego zezwolenia na dane w roamingu a korzystasz np. z nadajników Orange to internet nie będzie działał.

Musisz odblokować tą opcję.

W taryfach AI i pakiecie 200mb za 7zł w Stanie darmowym można korzystać z internetu w roamingu krajowym.

Usuń wszystkie punkty (internet, mms) oraz programy do blokowania internetu, a następnie ponownie skonfiguruj telefon.

Aby odbierać MMSy musi być odblokowany internet bądź zainstalowany APN Switch, który blokuje internet ale nie blokuje MMSów.


(wojmal) #3

Dzięki za odpowiedź. Pewnie właściciel będzie chciał mieć zarówno MMS jak i internet. O jakich programach do blokowania internetu mówisz?


(Piotrek2255) #4

APN Switch: https://play.google.com/store/apps/deta ... rch_result

3G WatchDog (bardzo funkcjonalny, dużo ustawień, kontroluje zużycie) https://play.google.com/store/apps/deta ... GNoZG9nIl0.

APN Blokada ChR (uwaga! miesza w punktach) https://play.google.com/store/apps/deta ... rch_result


(wojmal) #5

Dzięki. Problem rozwiązany. Tak naprawdę winnym okazał się interfejs: opcja odbierania danych pakietowych nie była zaznaczona choć na taką wyglądała (była odhaczona, ale nie na zielono). Wszystko działa, dzięki za pomoc. Pozdrawiam.


(ra-v) #6

Tak na marginesie po co instalować zbędne bzdety skoro można przytrzymać POWER i wybrać "Tryb sieci danych".