Problem z mod_rewrite

(Mayerproject) #1

Witam.

Chciałbym na mojej stronie uruchomić mod_rewrite.

Chodzi mi dokładniej o to, żeby zamiast:

było tak:

I tak z każdym.

Mam taki kod w pliku .htaccess:

# Enable Rewrite Engine

RewriteEngine on

#Redirect index.html to ?start

Redirect 301 /index.html ?start

#Redirect portfolio.html to ?prace

Redirect 301 /portfolio.html ?prace

#Redirect omnie.html to ?omnie

Redirect 301 /omnie.html ?omnie

#Redirect kontakt.html to ?kontakt

Redirect 301 /kontakt.html ?kontakt

Możecie mi powiedzieć dlaczego mi to nie działa?

Jak mam ten kod w htaccess, i wejdę na nazwastrony.pl/?start lub jakąś inną podstronę, wyskakuje:

Proszę o pomoc! !!

(ra-v) #2
RewriteRule ^index.html$ index.php?start [R=301,L]

Idź w tym kierunku

(Mayerproject) #3

ra-v to mi raczej zmieni z /index.php?start na /index.html, a ja chcę na /?start

Ogólnie już sobie poradziłem, ale bez tego pytajnika "?" przed słowem kluczowym.

A teraz moje pytanie.

Czy na serwerze może być kilka plików .htaccess ?

że na przykład mam folder public_html, i tam mam ten plik, a potem chcę zmienić url w innym katalogu, który znajduje się w public_html.

To muszę dać w katalogu w którym chcę coś zmienić, plik .htaccess, czy wystarczy w public_html i nadać tam tylko link(nazwę katalogu znajdującego się w public_html) do katalogu?

(ra-v) #4

Nie do końca tego rozumiem. Czy w public_html znajduje się 1 strona/domena? Jeśli tak to zainteresuj się dyrektywami RewriteCond i RerwriteRule. Jeśli jest tam kilka domen/stron internetowych to lepiej żeby dla każdej domeny/strony .htaccess był inny.

Pamiętaj że htaccess wewnątrz z reguły dziedziczy wszelkie ustawienia z tego co jest w public_html, chyba że w wewnętrznym htaccesie jest zapisane inaczej.

(Irekxara) #5

Ja nierozumiem co chcesz zrobić :? masz dobrze a starasz sie to popsuć , no ale jak chcesz :stuck_out_tongue:

(Mayerproject) #6

Heh, dobra już sobie poradziłem :wink: