Problem z Modem Option Icon -ERA

Proszę o pomoc , kupiłam modem z ery Option Icon za bagatela 800 zł , zapewniano mnie, że net będzie chodził z szybkością transferu 200- 300 kb/s . W efekcie jest tak, że net chodzi baaardzo powoli , szybkość transferu przy ściąganiu czegokolwiek to 2 kb/ s , jeżeli już wogóle mogę coś ściągać. Stronki otwierają się bardzo powoli itd itp Era umywa ręce zasłaniając się umową , która jest oczywiście bardzo korzystnie sformułowana dla abonenta. Być może ktoś zna ten problem i mógłby mi udzielić jakiś wskazówek co zrobić aby net chodził szybciej. Z góry dziękuję.

Prędkość zależy tylko i wyłącznie czy znajdujesz się w zasięgu GPRS (prawie wszędzie, są jeszcze białe plamy na mapie), EDGE, UMTS (podobno w we wszystkich miastach wojewódzkich), czy HSDPA .

GPRS - do 80 kb/s,

  • EDGE - do 236 kb/s,

  • UMTS - do 384 kb/s,

  • HSDPA - do 1,8 Mb/s.

Przepustowości wg Ery.

Jaki masz system? no i gdzie mieszkasz, bo to jest ważne czy Era serwuje tam przynajmniej EDGE.

http://www.era.pl/pl/biznes/uslugi_porady/internet/zasieg

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Dziękuję za wykazane zainteresowanie bo naprawdę jestem zrozpaczona. Mieszkam w Zabrzu dzielnica Maciejów i system ma xp professional wersja 2002 . Nie mam pojęcia ale może powodem kiepskiego działania netu jest to, że ja mieszkam dosyć nisko a za oknem mam wysoki blok 10 piętrowy, być może on hamuje w jakiś sposób sygnał? Myślę o kupnie anteny do modemu może ona coś zdziała?

Zlekceważyłaś prośbę - koniec tematu