Problem z modemem Huwaei e5

Witam,

mam problem z modemem Huawei E5. Gdy podłączam modem do komputera przez USB, to modem jest wykrywany, ale nie łączy go z internetem (powinno się to odbyć automatycznie), natomiast na laptopie działa bez zarzutu, zarówno przez USB, jak i przez WiFi.

Macie jakieś pomysły co mam zrobić? Z góry dzięki za pomoc :wink:

PS. Pewnie nieodpowiedni dział, bo szukałem na szybko, jak tak, to sorki.

Po pierwsze jaki system masz na laptopie a jaki na desktopie?

Czy na laptopie wgrywałeś (lub były wgrane) sterowniki do modemu? :stuck_out_tongue:

Na stacjonarnym mam Win XP, a na laptopie Win 7. Wydaje mi się, że ten modem nie wymaga żadnych sterowników, bo konfiguracja itp, to się w przeglądarkę wpisuje http://e5.home/

Zapomniałem dodać, że do wczoraj działał normalnie również na tym stacjonarnym i tak nagle coś się zrypało.

Na Windows XP zainstaluj sterowniki od tego modemu…

Windows 7 ma zintegrowane tysiące sterowników więcej niż XP…

No, ale przecież półtora miesiąca chodził na XP i nagle przestał…

Coś mogło się usunąć kiedy ty coś instalowałeś / usuwałeś…

XP sam w sobie miał kontrolę nad tym modemem czy poprzez program jakiś?

Raczej sam. Z modemu instaluje się tylko “WEB Partner”, na który jak się kliknie, to się otwiera przeglądarka z adresem, który podałem wcześniej. Zrobiłem reinstall tego i dalej ■■■■.

Sposób 1.:

Zobacz: Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Przywracanie systemu

Poszukaj punktu kiedy internet działał…

Spróbuj przywrócić - nie usunie to żadnych plików, lecz zainstalowane programy od tamtego czasu…

Sposób 2.:

Menedżer urządzeń > Modemy (lub Karty sieciowe) > Prawym na twój modem > Odinstaluj

Usunie to sterownik od modemu, a po restarcie / szukaniu urządzeń zainstaluje Ci się on ponownie…

Właśnie mi się odpalił na stacjonarnym, ale zobaczymy czy będzie już działał normalnie, bo wczoraj 2 razy mi zadziałał, a po minucie już “Nie można odnaleźć strony”. Także na razie zobaczę ile podziała.

OK…

Można wiedzieć co zrobiłeś?

Wszedłem w ProgramFiles/WEB Partner/Driver i kliknąłem na driversetup. Nic się nie działo, ale włączyłem i chodzi. Dodam, że wcześniej nigdy nawet nie wchodziłem w ten folder, a działało. Zobaczymy ile pochodzi.

EDIT: Odłączyłem modem od USB, podpiąłem i działa nadal, więc może już będzie ok. Jak coś, to będę pisał w tym temacie. Póki co dzięki za pomoc :wink: