Problem z modemem i routerem połączenie się rozłącza

Pozwoliłem sobie na stworzenie nowego wątku o moim problemie dotyczącym modemu i routera który traci połączenie. Teraz opiszę to bardziej szczegółowo. A dokładnie już od 2 lat borykam się z tym problemem przed zakupem routera bodajże juz nie pamietam i po kupnie routera. Pamiętam że przy podłączaniu routera miałem problem i musiał mi pomoc kuzyn. W pewnym kroku było potrzebne zresetowanie połączenia. Modem sam automatyczne tego nie zrobił. Pamiętam że kuzyn wyjął z zasilania modem i włożył podobnie. I wtedy działało już normalnie. Skonfigurował router tak jak było opisane na stronie krop po kroku. Używał konfiguracji dla początkowych. Dobra po tym chyba nie działo się nic szczegółowego. Ale po jakimś czasie zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Dodam że posiadam 2 laptopy które wymagaja wi-fi i komputer stacjonarny juz teraz nie używany. Np grałem w jakąś gre przez internet jeszcze na starym komputerze i wszystko działało, a tu po chwili siostra wolala ze internetu nie ma. A mi normalnie gra chodziła. Ale jak gre zamknąłem to strony www też nie odpowiadały. Więc zresetowałem neta. I praktycznie od tamtej pory ten problem już był codziennością. Występowało też tak że w laptopie z win 7 pokazuje w sieci bezprzewodowej “połączono” nie ma zadnego wykrzyknika itp a połączenia strony nie ma. Czasem było też tak że na 1 laptopie działał internet na 2 nie było trzeba resetować. Występowały też takie objawy np gram gram a ty po chwili diody modemu się same resetują. No i wtedy mi się rozłączała gra. Ale ten problem występował też w pojedynke na 1 komputerze kiedy pozostałe sprzęty były wyłączone. Próbowałem też odłączać modem i podłaczać kablem eternal modem = laptop ale to też nie było skuteczne. Był nawet pan z pomocy technicznej sieci. Mówił ze parametry itp mam wszystko ok. Był jednak w skrzynce na korytarzu i resetował jakby kablówke i internet. I jak diody się na modemie zrestartowały to strony www nie odpowiadały dalej. Więc powiedziałem że to się wydarza często itp. On powiedział ze poprostu trzeba zresetować. Ale ja już tego resetowania mam dosyć. Bym musiał siedzieć przy modemie i resetoać go co 5 min.

A więc tak nie mam zielonego pojęcia co się dzieje. Ale jak to dzieciak mam jakieś podejrzenia moze głupie. A jeszcze musze dodać ze modem router i zasilacz są gorące. I tak myślę albo to się przegrzewa ablo jakieś zakłucenia? Czy bliskość modemu i routera ma jakieś znaczenie? Mam chęć uporządkowania tego grata i postawienia go w 2 pokoju gdzie jest gniazdo tv i internetu teraz kabel przechodzi przez ścane. I jest takie pytanie czy jeśli postawie modem i router koło tv to czy będą jakieś zakłucenia i tv odniesie straty?

Mój sprzęty to router d-link dir-300

Modem Motorola SB5101

2 laptopy z wifi

1 stacjonarny ale tak jak już powiedziałem nie używany

Dostawca internet to tvk.toruń telewizja kablowa

To chyba wszystko za pomoc dziękuję z góry. Proszę pisać w razie sugesti krok po kroku co robić. Dziękuję

Też posiadałem kiedyś Dir-300 i działał bezbłędnie. Nigdy nie zawieszał się i wszystko było OK. Okazało się, że jako tako byłem osamotniony w tej opinii. Ludzie narzekali na te routery, że im się wieszają i ogólnie są kiepskie.

Nie uprzedzając faktów - próbowałeś zmienić kanał wifi? To najczęstsza przyczyna zrywania sygnału.

Oczywiście modem nie ma kompletnie wpływu (jego bliska obecność) na router.

Jeśli jedynym rozwiązaniem (chwilowym) jest reset routera to chyba jednak jest to wina sprzętowa. Router też młody nie jest.

Jeśli gdziekolwiek istnieje - to może wgrać nowszy firmware, może go wzruszy.

Routery grzeją się, jeden mniej drugi bardziej. Sama temperatura nie jest jednoznacznym dowodem na usterkę, ale… może czas na nowy router.

Oczywiście dopiero po sprawdzeniu czy zrywanie sygnału nie jest spowodowane złym ustawieniem samego routera.

Router stoi bardzo blisko od modemu. I tak 1 metr od nich na biurku stoi laptop. I praktycznie na podłodze stoi jednostka centralna. A czasem z 2 pokoju 2 laptop. A firmwar jak wgrać skąd i jak go testować?

Dodane 04.06.2012 (Pn) 15:21

Sprawdziłem teraz czy jak odłacze router od sieci i podłacze tylko modem do laptopa i nic się nie dzieje juz 1h działa bez zarzutu. Wiec to jednak router.

Gdybyś dorósł do kupna nowego routera to możesz brać np. ten:

http://allegro.pl/tp-link-router-wifi-d … 06216.html

Niewiele kosztuje a działa już w standardzie N (N-lite).