Problem z modemem Motorola SB 4200 E

Zrezygnowałam z Neo (teraz żałuję!) i mam net z kablówki TV.Ciągle zrywa się połączenie.Diody na modemie palą się i niby jest ok a net nie działa.Resetuje modem non stop ale bez efektu.Po kilku próbach jakoś zaskakuje ale nigdy nie wiadomo kiedy się włączy.Teraz mam pytanie:czy może być przyczyną to,że mam jeszcze aktywne Neo(do końca miesiąca)?

Czy to ma jakiś związek,że są dwa połączenia na kompie?Oczywiście korzystam z jednego i wtedy to drugie jest wyłączone.

Nie wiem co mam teraz zrobić?-czy zrezygnować z tej kablówki(pewnie trzeba za to extra zapłacić) i czy ewentualnie da się wrócić do Neostrady,mimo,że podpisałam rezygnację?

Dołączam info z Pomocy.

28 sierpnia 2006 ipnathlp Program przydzielania DHCP sam wyłączył się dla adresu IP .... gdyż adres ten jest spoza zakresu 192.168.0.0/255.255.255.0, z którego są przydzielane adresy klientom DHCP. Aby włączyć program przydzielania DHCP dla tego adresu IP, zmień zakres, tak aby zawierał adres IP, albo zmień adres IP, tak aby mieścił się w zakresie.  


28 sierpnia 2006 ipnathlp Agent proxy DNS napotkał błąd podczas otrzymywania lokalnej listy serwerów rozpoznawania nazw. Niektóre serwery DNS i Windows mogą być niedostępne dla klientów w sieci lokalnej. Dane zawierają kod błędu 


29 sierpnia 2006 Dhcp Adres IP połączenia ....dla karty sieciowej o adresie .... został zabroniony przez serwer DHCP .... (Serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK).  


29 sierpnia 2006 ipnathlp Translator adresów sieciowych (NAT) nie może zażądać wykonania operacji przez moduł tłumaczący, pracujący w trybie jądra. Może to wskazywać na błąd konfiguracji, niewystarczające zasoby lub na błąd wewnętrzny. Dane zawierają kod błędu.

A modem podłączony przez USB czy kartę sieciową.

Modem podłączony przez kartę sieciową.Wcześniej,korzystając z Neostrady miałam sieć domową (połączenie z laptopem) na tej sieciówce.Teraz jest ustawione na auto,NetBios wyłączony.

P.S.Chyba tu jest problem,teraz zauważyłam.Jak to zmienić?Wyczyścić tylko czy coś wpisać?

sieces3.th.jpg

A zadzwoń do dostawcy netu i popytaj,albo zaproś i niech ustawią.

Ustawili jak zakładali,wywalili mi Neostradę ale ponieważ net nie działał podłączyłam ją na nowo i sieć domową też bo musiałam zgrać dane z laptopa a u nich się nie da podłączyć dwóch kompów.Trzeba za to dodatkowo płacić albo kupić router, albo,co chyba taniej wychodzi,drugą kartę sieciową do kompa.Mam serdecznie dość. Miałam Neo 256 Kb/s, u nich mam 0.5 Mbit/s,ale nie polega to całkiem na prawdzie bo transfer jest niższy.Mam 2 dni na decyzję bo może uda się jeszcze wrócić do Neo i nie wiem co robić.

Czy ta zakładka WINS jest ok?,czy trzeba tam jednak coś zmienić,bo został IP z połaczenia sieciowego poprzedniego.