Problem z modemem TP-Link, urzadzenia wifi sie nie chcą połą

Siema. Mam problem z modemem tp-link chodzi o to ze w wakacje przepalił mi się oryginalny zasilacz do routera i z racji że nie chciało mi się czekać na gwarancję użyłem innego zasilacza który znalazłem w domu i do tej pory było dobrze, ale teraz od ok. tygodnia jest problem bo rządzenia które są połączone przez wifi tracą połączenie wifi np telefon przy ściąganiu gier po pewnym czasie wifi się rozłącza i trzeba resetować modem by się połączył ponownie i myślałem że to wina telefonu ale okazało się że na innych routerach jest ok z kolei laptop wcześniej działał normalnie a teraz nie może się połączyć i cały czas pobiera adres. Ktoś mi może pomóc co zrobić ?

Zresetuj router do ustawień fabrycznych

Sprawdź czy napięcia na obu zasilaczach są takie same

karolgt1 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Na zasilaczu ktory teraz uzywam jest 12V i 1A a na tym oryginalnym od modemu jest 9V i 0,6A wiec to chyba przez to. Tylko dziwi mnie dlaczego przez pol roku bylo wszystko ok.

Sprzęt elektroniczny może działać na wyższym lub niższym napięciu normalnie przez pewien czas. Jednak, w końcu zaczną pojawiać się z nim problemy. Miejmy nadzieję, że po zmianie zasilacza router będzie pracował normalnie i nie jest trwale uszkodzony. Choć wątpię.

dałem na gwarancję i przyjęli. W poniedziałek będę wiedział co jest nie tak.

Daj znać co i jak, gdy go odzyskasz.