Problem z modemem

Witam mam 2 sprawy. Najpierw wyjaśnię co nieco.

Mam internet 2 mb modem Sagem Fast 800 (internet netia na lini tp) i

1.Internet powinien być 24/7 prawda? a mi losowo przerywa się (komputer zmieniłem i to samo chyba modem) jak się przerwie diody migają przez 10 sekund (IDEALNIE 10 sec!) później daję ostatnie wybierz numer wybiera około minuty wyskakuje ostatni błąd daje wybierz i normalnie. Czy da się coś z tym zrobić. Może zmiana modemu?

2.Czy mógłbym mieć internet tak skofigurowany bym nie musiał go wybierać przez aplikację lub system. Tak jak w np. Bibliotecę włączam komputer orazu jest internet.

Help system Windows oczywiście 7 ;] full

Zakup jakiegoś niedrogiego, dobrego routera z modemem ADSL rozwiąże Twoje problemy (za ok. 80-90PLN kupisz bardzo dobry sprzęt) i uprzyjemni/ułatwi korzystanie z internetu; do tego dostarczy kilku możliwości, z których być może z powodzeniem skorzystasz. Proponuję coś ze stajni TP Link`a, ale wybór jest znacznie szerszy, więc to Twoja decyzja.

Majster1942 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dodane 27.02.2010 (So) 22:33

Majster1942 , sądzisz że teraz temat jest bardziej konkretny? Spróbuj jeszcze raz i może zajrzyj pod linki które Ci podałem.