Problem z modowaniem Radeona 6950 do 6970

Witam, mam nowy komputer. Zdecydowałem się wziąć Radka HD6950 firmy HIS i potem dokonać podmiany biosu w karcie na ten z 6970 wg instrukcji. Wszystko poszło ok, bios się załadował, w opisie karty też było widać odblokowane rzeczy. Jednak po właczeniu 3dmarka06 komp się wieszał, raz przestał reagować. Drugi raz biało-pomarańczowe pionowe paski i musiałem go zresetować. Wgrałem stary bios i wszystko chodzi tak jak przed podmianą biosu.

Pytanie-czy to możliwe, że trafiłem akurat na felerny egzemplarz karty, która nie poddaje się temu procesowi? Z tego co czytałem, to praktycznie 100% chodziło bez problemów. Zastanawiam się, czy może jeszcze w sklepie nie sprawdzali, które się nadają do tego i akurat dostałem ten wadliwy, a te lepsze zostawiają do innych celów.

Modyfikacji mogły zostać poddane tylko karty referencyjne, do tego AMD szykowało zmianę sekcji zasilania, nieoficjalnie mówiono, że jest to przykrywka do zablokowania tej modyfikacji na 6970 http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AMD … 32535.html Do tego taka modyfikacja nie zawsze musi się pomyślnie skończyć, nigdy nie ma gwarancji. A to żeby ktoś selekcjonował karty to mało możliwe, choć swego czasu sytuacje z wybieraniem odpowiednich modeli Phenomów 550 X2 mogących się odblokować na X4 zdarzały się.

Czyli zwyczajnie miałem pecha (ostatnio to standard :slight_smile: ), albo już trafiłem na ten model po zmianach. Szkoda, bo w takim razie lepszym wyborem byłby ten ZOTAC GeForce GTX470 AMP 1280MB DDR5/320bit, ale teraz to już po ptokach.

Mogłeś też zaryzykować z GTX 465 i mod na 470 ale nie wiem jak u Nvidii to dokładnie wygląda. No ale nic, teraz pozostaje się cieszyć tym co jest.

Czy wydajnościowo ten radek 6950 jest lepszy niż ten zotac gtx470, którego miałem brać na początku? W sumie na korzyść tego pierwszego przemawiało to modowanie, na drugiego ten PhysX i niższa cena.

Ech, człowiek chciał za dużo i przekombinował #-o

Nie no tak tragicznie to nie wyszedłeś na tym bo Radek 6950 z miejsca jest wydajniejszy od GTX470, nawet jak mówimy o GF w wersji Zotac AMP.