Problem z modowaniem Radeona 6950 do 6970

(Fito85) #1

Witam, mam nowy komputer. Zdecydowałem się wziąć Radka HD6950 firmy HIS i potem dokonać podmiany biosu w karcie na ten z 6970 wg instrukcji. Wszystko poszło ok, bios się załadował, w opisie karty też było widać odblokowane rzeczy. Jednak po właczeniu 3dmarka06 komp się wieszał, raz przestał reagować. Drugi raz biało-pomarańczowe pionowe paski i musiałem go zresetować. Wgrałem stary bios i wszystko chodzi tak jak przed podmianą biosu.

Pytanie-czy to możliwe, że trafiłem akurat na felerny egzemplarz karty, która nie poddaje się temu procesowi? Z tego co czytałem, to praktycznie 100% chodziło bez problemów. Zastanawiam się, czy może jeszcze w sklepie nie sprawdzali, które się nadają do tego i akurat dostałem ten wadliwy, a te lepsze zostawiają do innych celów.

(Longhorn2009) #2

Modyfikacji mogły zostać poddane tylko karty referencyjne, do tego AMD szykowało zmianę sekcji zasilania, nieoficjalnie mówiono, że jest to przykrywka do zablokowania tej modyfikacji na 6970 http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AMD ... 32535.html Do tego taka modyfikacja nie zawsze musi się pomyślnie skończyć, nigdy nie ma gwarancji. A to żeby ktoś selekcjonował karty to mało możliwe, choć swego czasu sytuacje z wybieraniem odpowiednich modeli Phenomów 550 X2 mogących się odblokować na X4 zdarzały się.

(Fito85) #3

Czyli zwyczajnie miałem pecha (ostatnio to standard :slight_smile: ), albo już trafiłem na ten model po zmianach. Szkoda, bo w takim razie lepszym wyborem byłby ten ZOTAC GeForce GTX470 AMP 1280MB DDR5/320bit, ale teraz to już po ptokach.

(Longhorn2009) #4

Mogłeś też zaryzykować z GTX 465 i mod na 470 ale nie wiem jak u Nvidii to dokładnie wygląda. No ale nic, teraz pozostaje się cieszyć tym co jest.

(Fito85) #5

Czy wydajnościowo ten radek 6950 jest lepszy niż ten zotac gtx470, którego miałem brać na początku? W sumie na korzyść tego pierwszego przemawiało to modowanie, na drugiego ten PhysX i niższa cena.

Ech, człowiek chciał za dużo i przekombinował #-o

(Longhorn2009) #6

Nie no tak tragicznie to nie wyszedłeś na tym bo Radek 6950 z miejsca jest wydajniejszy od GTX470, nawet jak mówimy o GF w wersji Zotac AMP.