Problem z moim Radeon 9600xt

Witam,

Zakupiłem niedawno Radeona 9600xt i mam pewien problem, postaram sie go w miare przejrzyscie opisac.

Otóż po podłaczeniu zainstalowaniu wszystko pięknie działa ale jak biore zakładkę sprzet graficzny w opcjach sterownikó to pokazuje:

Taktowanie rdzenia w Mhz: 500

Taktowanie pamięci w Mhz: 196

Uważam że to mało (chociaż sie nie znam) gdyz na stronie widzialem ze ta karta ma 500/600 czyzby to wina ze mam AGPx4 ? Nic w biosie nie przestawiałem bo takowej opcji nie ma (lub nie widzialem). A i jeszcze jedno jak gralem w CoD:Uo to po jakiejs godzinie na ekranie paski mi dookoła latały po restarcie juz tego nie ma a pojawiło mi sie to tylko raz z czym to moze by związane?

podaj cały konfing kompa

wlasnie zapomnialem dopisac:

Plyta As Rock P4I45D

Celeron 2.55

256 ram (dzis dokupie 512)

350Wat Chiftec(nowy)

dyski: 40gb + 120gb Baracuda

no i karta Radeon 9600xt

na identycznym sprzecie u kolegi wszystko dziala idealnie ma tylko slabszy zasilacz.

Taktowanie pamięci jest 2x wyższe niż to które pokazują sterowniki, a co do ich taktowania to też zależy od tego jaką wersję kupiłeś, jeśli wg sprzedawcy mają chodzić pamięci na 600mhz to ustaw je w sterownikach na 300 i po problemie. Agpx4 nie ma tutaj znaczenia.

no wlasnie znowu zapomnialem dopisac jest to radeon 256mb/256bit a jest jakis program co sprawdza czestotliwosc w kartach?

Jest program który sprawdza częstotliwość pamięci zapisaną w biosie, ale nie ma sensu tego sprawdzać bo sterowniki ci ją już odczytały i taką ustawiły. Możesz najwyżej przepisać tutaj napisy z pamięci na twojej karcie graficznej.