Problem z Mój komputer

Gdy klikam na ikonkę Mój komputer to otwiera mi się okno a w nim latareczka i tak mi się pokazuje przez 30 sekund zanim pokaże zawartość Mojego komputera. Około 2 miesiące temu jak klikąłem na Mój komputer to odrazu się pokazywało okno a w nim zawartość(czyli dyski C , D stacja dyskietek …)

Napiszcie jak moge rozwiązać ten problem.

Moze masz jakis syf w kompie i ci spowalnia. Uzyj programow antywirusa, jakiegos do usuwania spyware(np. Advanced Spyware Remover) no i wyczysc rejestr. Jak mozesz to tez wklej Loga.

zrób defragmentację dysku

Może zainstalowałeś od tego czasu jakiś nowy program obciążający kompa które w tle pracuje (antywirusowy,antyspryware,adware)albo nawaliłeś dużo programów do kompa spróbuj ściągnąć i przeczyścić kompa programem Advanced system optymizer trail za free.

podejrzewam iż masz windowsa xp?

polecam to zobaczyć ==> szczególnie diskeeper, czyszczenie i defragmentacja rejestru,

Tak posiadam Widows XP

Używan ArcaVir 2005 i Ad-aware SE Professional

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 22:08:55, on 2005-12-10

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\SYSTEM32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\ntvdm.exe

C:\Program Files\Java\jre1.5.0_04\bin\jusched.exe

D:\Ad-Aware SE Professional\Ad-Watch.exe

D:\ArcaVir\Bin\ABregmon.exe

C:\Program Files\D-Link AirPlus\AirPlus.exe

D:\ArcaVir\Bin\NetMonSv.exe

D:\ArcaVir\Bin\avmonsv.exe

C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe

C:\WINDOWS\system32\cisvc.exe

D:\Norton SystemWorks\Norton Utilities\NPROTECT.EXE

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

D:\NORTON~3\SPEEDD~1\nopdb.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

D:\ArcaVir\Bin\arcascan.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

D:\ArcaVir\Bin\ABmenu.exe

D:\ArcaVir\Bin\ArcaVir.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Documents and Settings\Admin\Pulpit\Mariusza rzeczy\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.onet.pl

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

F3 - REG:win.ini: load=C:\YDPDict\watch.exe

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - D:\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_04\bin\jusched.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [AWMON] "D:\Ad-Aware SE Professional\Ad-Watch.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

O4 - HKLM\..\Run: [ABREGMON] D:\ArcaVir\Bin\ABregmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [NBJ] "C:\Program Files\Ahead\Nero BackItUp\NBJ.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [AWMON] "D:\Ad-Aware SE Professional\Ad-Watch.exe"

O4 - Global Startup: D-Link AirPlus.lnk = ?

O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = D:\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe

O8 - Extra context menu item: Add selected links to Link Container - D:\GDATA~1\ANTIVI~1\WEBFIL~1\System\Scripts\off_collector_sel.htm

O8 - Extra context menu item: Show domain links - D:\GDATA~1\ANTIVI~1\WEBFIL~1\System\Scripts\off_domain_links.htm

O16 - DPF: {01010E00-5E80-11D8-9E86-0007E96C65AE} (SupportSoft SmartIssue) - http://www.symantec.com/techsupp/asa/ctrl/tgctlsi.cab

O16 - DPF: {01012101-5E80-11D8-9E86-0007E96C65AE} (SupportSoft Script Runner Class) - http://www.symantec.com/techsupp/asa/ctrl/tgctlsr.cab

O16 - DPF: {17492023-C23A-453E-A040-C7C580BBF700} (Windows Genuine Advantage Validation Tool) - http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=39204

O16 - DPF: {1F2F4C9E-6F09-47BC-970D-3C54734667FE} (LSSupCtl Class) - http://www.symantec.com/techsupp/asa/ctrl/LSSupCtl.cab

O16 - DPF: {644E432F-49D3-41A1-8DD5-E099162EEEC5} (Symantec RuFSI Utility Class) - http://security.symantec.com/sscv6/SharedContent/common/bin/cabsa.cab

O16 - DPF: {CE28D5D2-60CF-4C7D-9FE8-0F47A3308078} - http://www.symantec.com/techsupp/asa/ctrl/SymAData.cab

O20 - Winlogon Notify: WRNotifier - WRLogonNTF.dll (file missing)

O23 - Service: ArcaBit NetMonitor (ABNetMon) - ArcaBit sp. z o.o. - D:\ArcaVir\Bin\NetMonSv.exe

O23 - Service: Adobe LM Service - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe

O23 - Service: ArcaVir Monitor (ArcaMonSvc) - ArcaBit - D:\ArcaVir\Bin\avmonsv.exe

O23 - Service: ArcaScan - ArcaBit - D:\ArcaVir\Bin\arcascan.exe

O23 - Service: arcaserv - ArcaBit Sp. z o. o. - D:\ArcaVir\bin\arcaserv.exe

O23 - Service: Automatic LiveUpdate Scheduler - Symantec Corporation - C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe

O23 - Service: LiveUpdate - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\Symantec\LIVEUP~1\LUCOMS~1.EXE

O23 - Service: Norton Unerase Protection (NProtectService) - Symantec Corporation - D:\Norton SystemWorks\Norton Utilities\NPROTECT.EXE

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

O23 - Service: Speed Disk service - Symantec Corporation - D:\NORTON~3\SPEEDD~1\nopdb.exe

panel sterownia=>> opcje folderów=>> widok gdzie odznacz Automatycznie wyszukaj foldery sieciowe i drukarki

to nic nie pomogło :frowning:

czy tak sie dzieje do wejscia do Mojego Komputera czy do innych folderów również??

to się dzieje tylko wtedy gdy wchodze do Mojego komputera.

Start > Uruchom > msconfig > zakl. Uruchamianie , pokaz co tam masz pozaznaczane.

mam zaznaczone:

jusched

NvCpl

Ad-watch

dunprep 0-k

ABregmon

NBJ

D-link AirPlus

Adobe Gamma Loader

Watch

Mario_90 zrobiłeś defragmentację partycji systemowej :?

tak zrobiłem

przeczyściłem i zrobiłem defragmentacje rejestru

A jeszcze jedno. Gdy chce skonfigurować sieć w domu lub małej firmie to pisze mi kreator nie moze odnaleść sprzętu sieciowego. Właśnie od tego się zaczeło. Mam problem z Moim komuterem i siecią od tego samego czasu.