Problem z monitorem ASUS VW192s

Cześć,

Mam problem z moim monitorem (ASUS VW192s). Po włączeniu przycisku na listwie wyświetla się logo ASUS’a, które po chwili powinno zniknąć. Zdarza się też że miga obraz z ich logiem. Do listwy mam podłączony kabel zasilający od monitora oraz komputera. Czasami muszę dobre kilka razy wyłączać z prądu i włączać na nowo aż do skutku dopóki pojawi się na moment logo, po chwili zgaśnie i powinna się zapalić pomarańczowa lampka o gotowości. Jednak tak się często nie dzieje. Czy mógłbym poprosić o pomoc? Problem jest dla mnie dość wkurzający :slightly_frowning_face:

PS: Udało mi się nagrać krótki filmik odnośnie mojego problemu: https://www.youtube.com/watch?v=gXP9HNWMGO4&feature=youtu.be

To jest stary monitor i obstawiam ze elektrolity już wyschły.
Musiałbyś go rozebrać i sprawdzić sekcję zasilania - wygląd kondensatorów.
Jeżeli nie boisz się lutownicy (a lutownica Ciebie ) to możesz je wymienić

Dziękuję za odpowiedź.

Pierwszej nowości to on nie jest. Natomiast na zabawie w lutowanie nie mam zamiaru, gdyż się na tym kompletnie nie znam. Będę musiał się z nim jeszcze pomęczyć, a za jakiś czas zakupić inny (nowy).

taka płytka do sprawdzenia

Przepraszam, że odkopuję temat, ale mam coś do dodania.

Kilka dni temu zakupiłem nowy monitor. Wybór padł na LG 19M38A-B. W dniu dzisiejszym otrzymałem go od kuriera. Rozpakowałem, podłączyłem, zainstalowałem sterowniki i wszystko śmiga!

A ASUS’em zainteresował się młodszy brat. Podłączył go do swojego komputera i ku mojemu zdziwieniu monitor uruchomił się bez jakichkolwiek znaków migotania loga - jak to możliwe? Natomiast ja zabrałem jego Della. U mnie jego Dell uruchomił się również poprawnie. Zaś wpadłem na pomysł zamiany kabli. Jemu dałem moje, a on swoje dał mi i nie było żadnych zmian. U niego ASUS uruchomił się bez problemu u mnie Dell również. Zamieniliśmy się ponownie monitorami. ASUS’a podłączyłem u siebie i znów ekran zaczął migać logiem firmy po włączeniu. Nie mam bladego pojęcia gdzie mógł leżeć problem. Dla mnie to są jakieś czary.

Pisałem że elektronika wariuje. Nie dopatruj się tu żadnej logiki.