Problem z monitorem , bialy obraz

Witam ,

mam dosyć spory problem , od 3,5 roku posiadam 24 calowy monitor firmy Yuraku (tak wiem bardzo znana firma Oo -Model:MB24WKH ) ale jak do tej pory żadnych problemow nie było (poza kilkoma drobnostkami ale to nie na temat) .

Ostatnio włączyłem komputer i monitor jak zawsze, ale od razu zobaczyłem ,ze obraz jest biały a komputer dalej się włącza , na ‘‘słuch’’ wpisałem hasło i zalogowałem się do systemu-wykluczam kartę graficzna , kable lub inne podzespoły inny monitor działa.

Po włączeniu monitora nie idzie włączyć menu ani nie widać nawet napisu no signal (podłączałem tez sam monitor bez kabla VGA to samo , przełączałem na DVI to samo) , po prostu jest biały ekran i się tak świeci Oo .

Jak przestał działać podłączyłem inny monitor ale na drugi dzień spróbowałem jeszcze raz tez bez kabla tylko sam prąd , po kilku próbach włączenia i wyłączenia przyciskiem On/off nagle było wszystko ok , czyli czarny ekran z napisem w czerwonej ramce ‘‘no signal’’ , podłączyłem spowrotem do kompa , wszystko działało do dzisiaj , czyli przez 2 dni.

Gwarancji oczywiście już nie mam , zasilacz jest wewnątrz.

Czy to zimne luty ?

Bezpiecznik ?

Co to może być , proszę o odpowiedz .

Edit :

Zapomniałem dodać ,ze go tez otworzyłem i powierzchownie nie widać żadnych uszkodzeń.

Pozdrawiam,

Klin

Do wyrzucenia, albo jakiś zewnętrzny serwis pogwarancyjny, taki sam przypadek był z monitorem sąsiadki firmy HP (po 2 tygodniach objaw taki jak u Ciebie).

Igrek chciałbym jednak spróbować sam jeżeli by była taka możliwość , może jest na forum jakiś elektryk który może spotkał się z podobnym przypadkiem i wie co mogło paść.

Myślałem tez o zmierzeniu napięcia na płytce zasilającej (są dwie , jedna od obrazu wejście VGA i DVI i od zasilania, stamtąd idą tez kable do wyświetlacza-je tez skontrolowałem i podopinalem) ale nie wiem jakie linie mierzyć i nie mogę znaleźć schematu (może ktoś wie gdzie szukać ? google mnie niestety zawiodło) .

Jak by nie było zapłaciłem w 2008 za te urządzenie 300 € wiec chciałbym spróbować naprawić zanim wywalę , serwis nie wchodzi w grę , poniżej 100 € nie będzie a nowe urządzenie dostane już za 159 € .