Problem z monitorem (brak obrazu)

Witam

Dzisiaj wydarzyła się pewna rzecz , a mianowicie śmigając sobie po internecie , najpierw obraz na monitorze ściemniał a sekundę później całkowicie się wyłączył (monitor pozostał włączony) . Wyłączyłem i włączyłem monitor i wszystko wróciło do normy , ale teraz co jakiś czas to się powtarza :frowning: .

Może by ktoś pomógł .

Pozdrawiam

Nie jestem specem od problemów związanych z hardware’m, ale mi to wygląda na przegrzewanie się monitora. Mimo wszystko radzę poczekać na opinie innych użytkowników forum. Podaj też model i jak najwięcej danych o nim, ułatwi to poszukiwanie problemu.

Monitor całkowicie się wyłączył, czy kineskop się wyłączył? Wygląda mi to na usterkę właśnie monitora. Czy to się dzieje po jakimś czasie od włączenia komputera? Czy po pierwszym wyłączeniu dzieje się to częściej? Czy jak komp jest krutko włączony to też się tak dzieje?

Wydaje mi sie ze jest tak zwany zimny lut.Sugestia podlaczyc monitor do innego kompa i sprawdzic czy bedzie to samo.Jesli tak to zaniesc monitor do naprawy.Koszt naprawy owego “zimnego lutu” 50 zl. :slight_smile:

Monitor posiadam Benq , 17 cali w lcd , plug and play (takie coś w menadżerze urządzeń jest) .

Problem pojawił się dopiero dzisiaj , okolo 12 komputer włączyłem trochę pograłem w gothic a później trochę na necie i około 21 problem zaczął występować . Monitor się nie wyłączył bo diodka była zapalona , wpierw sie zaciemniło a moment później ciemność :stuck_out_tongue: (czyli pewnie sie kineskop wylaczyl) . Uruchomiłem komputer ponownie i po jakiś 10 minut znowu to samo (ale już tylko korzystałem z internetu) , później znowu to samo i jak znowu wyłączyłem i włączyłem monitor to momentalnie po jakiejś sekundzie gasło i dopiero po jakims czasie udalo mi sie ponownie przywrócić obraz .

Chyba muszę się zgodzić z @Romi (poczytałem o zimnym lucie), z małą poprawką. Jeśli masz monitor na gwarancji, to go zareklamuj. W przeciwnym wypadku idź do serwisu.

Mateusz1811 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif