Problem z monitorem CRT

Witam wszystkich o odrazu przejdę do rzeczy, ostatnio często mam problemy z komputerem, w tym przypadku gdy włączam komputer, słyszę jak wentylatorki i dysk twardy zaczyna pracować lecz monitor (Samsung Smatron 75E) tylko mruga i nic się nie dzieje, dlaczego się tak dzieje i jak to naprawić ? :slight_smile:

Pozdrawiam.

prawdopodobnie mogła paść karta graficzna lub sprawdź dokładnie połączenie karty z monitorem.

Pytanie:

Jak mruga? Wyświetla cokolwiek, czy tylko różne odcienie szarego są?

Jeśli możesz, sprawdź inny monitor.

Rozbierałem już karte, czyściłem ale na dal nic, pisząc mruga mam na myśli diodke przy właczniku monitora o stanie monitora.

Sprawdź monitor u kogoś innego … jak ok to coś z kartą ale podejrzewam że czeka cię zakup nowego monitora :frowning:

nie będę oszukiwał jeśli nie jest to wina złego ustawienia rozdzielczości i na ekranie monitora nic ale to nic się nie pojawia to monitor czeka już “ekologiczne złomowanie” :expressionless:

Hmm znaczy się monitor ma 3 tryby, 1 - wyłączony (po prostu wyłączony monitor ), 2 - oczekuje (gdy komputer jest włączony i monitor oczekuje aż go włączymy) i 3 - tryb właczony ( po prostu włączony monitor ) i właśnie gdy włączam komputer, monitor przechodzi w tryb 2 i gdy kliknę żeby włączyć monitor, cały czas pozostaje w tym stanie. :confused:

rahmel proszę sprawdź monitor swój u kogoś i czy u ciebie działa inny. Będziesz wiedział czy wina leży bardziej po stronie monitora czy jednostki centralnej. I chyba uważasz ludzi za mało inteligentnych skoro wyjaśniasz te 3 tryby. Po pierwsze to nie nowość, bo każde urządzenie elektroniczne w tych czasach posiada tryb “Standby”, a szanujący i oszczędny człowiek wie, że 2 pozostałe też istnieją.

Sprawdź komputer z innym monitorem i monitor na innym komputerze. To proste.

jeśli monitor twój dział na innym to wiadomo ze coś z kablem albo komputerem i to ze działają wiatraki i dyski w komputerze nic nie świadczy :expressionless: komputer może działać bez klawiatury, myszy i monitora może funkcjonować bez dysku albo softu(oprogramowania)

Puki nie ustalisz z grubsza co jest nie tak 1 z 3 rzeczy

1 jednostka centralna

2 kabel łączący

3 sam monitor

nie możemy dać więcej porady jak wymień wszystko na nowe :slight_smile: :smiley: :roll:

bo to ze monitor nie dostaje sygnału “wybudzenia” może równie dobrze leżeć w za niskim napięciu z gniazdka :slight_smile: a wybacz nie jest większość z nas wróżkami i jasnowidzami :expressionless:

niestety nie obejdzie się bez metodycznego działania albo wezwania serwisu :wink: :stuck_out_tongue: :smiley:

Po napisani poprzedniego posta poleciałem z monitorkiem do kolegi i działał. Myślę więc że to karta graficzna padła. :wink:

teraz w miarę możliwości (moc zasilacza, jeżeli jest to karta ATI to musisz dokładnie wyczyścić system z sterowników Nviidii) zainstaluj jego kartę graficzną w swoim komputerze.

jeśli sprawdziłeś monitor i kabel od monitora to tak coś nie tak z kartą ale nie koniecznie już można ja sobie odpuścić :slight_smile: może tylko coś ze sterownikami :smiley: tak czy siak sprawdzenie karty, bo od razu nowa ?? może się też zdarzyło, że coś z płytą główną :expressionless: ale masz już więcej wiadomości :slight_smile:

Dzięki temu możesz skupić się na tym co wewnątrz, czyli płyta główna, karta graficzna, zasilacz.

Szczególnie ten ostatni jest moim zdaniem podejrzany skoro zauważyłeś sam iż masz więcej niż tylko ten problem :expressionless:

Spokojnie i powoli :expressionless: ale z wydatkami liczyć się musisz :slight_smile: