Problem z monitorem i ustawieniem rozdzielczości

Witam wszystkich mam drobny problem i nie umiem go rozwiązać i proszę o pomoc jak go można rozwiązać.Otóż dostałem od kumpla też starszy model monitora ale już płaski firmy SAMSUNG model: SyncMaster 710N po włączeniu go do karty graficzne GTX 470 nVidi ten model:

GTX 470 GV-N470OC-13I firmy GIGABYTE

ukazuje mi się takie info:

Not Optimum Mode

Recommended Mode:

1280x1024 60Hz

wcześniej miałem ustawione na 1024x768 85Hz na monitorze gdzie działałem dotychczas firmy LITEON też stary model z tym tyłkiem z tyłu od kineskopu i zmieniłem na rozdzielczość 1280x1024 60Hz lecz problem nie znikł niestety.

Ustawiłem tą rozdzielczość w opcjach panelu sterowania karty graficznej nie wiem jak temu zaradzić a nie mam instrukcji do karty graficznej po polsku.

Witaj kolego,

tak ma być to jest monitor LCD i pracuje bez przeplotu ustaw 1280x1024 60Hz i zostaw nie kombinuj (ma przypisaną częstotliwość 60Hz fabrycznie - natywna).

http://lajfmajster.pl/2008/12/09/monito … sc-natywna

W monitorach CRC (kineskopowych) ustawiało się częstotliwość odświeżania wyższą niż 75Hz, żeby oczy nie “wypadły”.

Pozdrawiam.

Na tej stronie jest do pobrania sterownik.(ver.1.0)

Win 98/ME/2K/XP 2004-03-17 ENGLISH 0.03

http://www.samsung.com/us/support/owners/product/710T?tabContent=content2#

Jak widać nie ma wersji do Win7,ale można spróbować jak inne próby zawiodą.

Dzięki ale mam drobny problem posiadam system operacyjny Windows 7 Ultimate z SP1 wersja x64 i po ściągnięciu sterów z wyżej podanych linków wypakowaniu ich i próbie instalacji ukazuje mi się info typu:

Can’t open monitor driver, please check the monitor driver cd or disk.

Domyślam się że chodzi o stery z płyty instalacyjnej cd od monitora jednakże poza monitorem nie dostałem żadnych sterów na płytce itd. i jak mam ten problem rozwiązać hmmm…???

Sterownika na stronie producenta do Win7 nie ma.

Powinien jednak monitor działać na standardowych sterownikach zawartych w Win7.

Jeśli ustawiłeś kartę graficzną na 1280x1024 60Hz i nadal nie działa to przyczyna może być inna.