Problem z monitorem i zasilaczem - naprawa nic nie dała

Cześć.

Ok. stycznia ubiegłego roku został zakupiony mój komputer + używany monitor. Jest to ViewSonic VG700b.

Jakiś czas temu monitor przestał działać, nagle zgasł obraz. Monitor poszedł do naprawy. Podobno poszedł zasilacz.

Monitor został zwrócony z tym samym zasilaczem, który niby został naprawiony, ale nie wyglądał najlepiej, jednak cześć

do drugiej była przytrzymana gumką recepturką. Po jakichś 2h używania, zasilacz się spalił. Zasilacz został wymieniony,

a monitor na tym nowym zasilaczu także długo nie pochodził. Sprawdzałem na innych zasilaczach (to samo wejście ma zasilacz od głośników), ale jest to samo - czarny ekran, z głośników (nie jestem pewny czy z głośników monitora czy ze zwykłych) dochodzą trzaski.

Chciałem się dowiedzieć czy wiecie co dokładnie się zepsuło? Czy opłaca się to naprawiać?

Czy dam radę kupić za ok. 200 - 300 zł jakiś porządny nowy monitor z gwarancją?

PS. Możliwe, że to moja wina, ponieważ monitor został bardzo szybko po przywiezieniu podłączony.;/

Pozdrawiam NXT

Z fusów raczej nikt nie umie wróżyć, ogólnie LCD się nie opłaca naprawiać, a na pewno takich starych. Może wina zasilacza, to że ma takie same wejście nie oznacza że podaje tyle samo V i A.

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=17 … -D-Sub&w=s

http://www.electro.pl/produkt-_-365956,1.html

Acer wygląda na lepszego podświetlenie Led, większe kąty widzenia, złącze dvi.

Masz rację. Sprawdzę jeszcze to co pisze na tych zasilaczach, ile czego mają:D

Jak będzie trzeba to podam. I dzięki za linki, raczej się przydadzą. Sam też szukałem, żeby nie było, ale często trafiałem jakoś na używane.

Jeżeli V i A się zgadzają na zasilaczach a mimo to obrazu brak i trzaska Ci w głośnikach to możliwe że podczas spalenia się zasilacza trzasnęła też elektryka w samym monitorze i trzaski biorą się stąd że w środku dochodzi do spięć. W takich sytuacjach trzeba uważać żeby Ci spięciem nie walnęło po kablu video prosto do karty graficznej bo może być nieciekawie. Czasem lepiej się spiąć z kasą i kupić nowy dobry monitor - w końcu to inwestycja na parę dobrych lat i nawet jak wymienisz kompa to monitor zostanie ten sam.

Sorry za odświeżanie, ale popatrzyłem na oba zasilacze i na jednym (tym wcześniejszym, na którym monitor działał ponad rok) pisze output 48W i 4.0 A, a na tym nowym jest 50W i 4.16 A.Oboje maja 12V i input też się chyba zgadza. Czy to może być winą? Chodzi o to, że monitor będzie teraz zawieziony znów do naprawy, bo jest na gwarancji, ale jeżeli to wina zasilacza to znów się spali…

No to zasilacze nie są zgodne ze sobą. Masz za mocny zasilacz na moje.