Problem z monitorem - "mrowienie"

Witam,

mam monitor Asus VW193D 19’, kupiłem go używanego. Problem z nim jest taki, że przeglądając neta czy zostawiając czysty pulpit na krawędzie ikon i okienek zacztynają mrowić (irytująco się trząść) w zasadzie dzieje się tak na całej powierzchni monitora jednak tam jest to bardzi widoczne. Podczas grania nie ma tego problemu. Również po wyłączeniu gier 3D efekt ustaje jednak po jakimś czasie znowu zaczyna. Próbowałem różne wartości odświeżania ale nic to nie dało.Jaki może być tego powód? Reszta sprzętu w opisie.

jak zaczyna mrowic?

Lepiej niż wyżej wytłumaczyć nie potrafię, ale problem rozwiązany zmiana rozdzielczości 1280x1024 (nominalna 1440x900) i odświerzanie 75 Hz. Jednak wciąż nie wiem co może być przyczyną “mrowienia” na nominalnej rozdzielczości.

A działało to kiedyś ? Ja bym bardziej stawiał na grafikę niż na ten monitor. Masz możliwość przetestować go gdzieś indziej ?

Ale grafika jest ok, w grach na 1440x900 wszystko bardzo dobrze. Jeśli chodzi o działanie to od kupna tak było a teraz zmiana rozdzielczości na niższą i jest ok.

Jaką masz grafikę ? Masz możliwość przetestowania na innej ? Jeśli była by to wina monitora to na każdej rozdzielczości problem by nie ustępował.

Ta co w opisie, nie mam możliwości przetestowania. A to co mogło by być z grafiką skoro tylko w 2D takie problemy i tylko na 1440x900 ? Cały sprzęt był kupowany osobno i nie sprawdzałem karty na innym monitorze, ani monitora na innej karcie.