Problem z monitorem po zmianie procesora

Witam.

Niedawno postanowiłem wymienić procesor z pojedyńczego rdzenia (A64 3200+) na 2rdzenie (A64 X2 5200+).

Posiadam płytę głowną Asus M2N-E socket AM2. Problem polega na tym, iż po wymianie procesora monitor przestał reagować, po włączeniu komputera (który nie sygnalizuje dzwiękowo jakichkolwiek problemów i - przynajmniej mi- się wydaje jakby uruchamiał się normalnie - nie zauważyłem niczego podejrzanego) monitor zachowuje się jakby komputer nie był włączony, znaczy się miga zielona diodka.

Co zrobiłem dotychczas:

-próbowałem wyjmować RAM (2x 1gb DDR2 533, kingstone), zamieniać miejscami i czyścić sloty & złącza

  • odłączać napędy & dyski aby sprawdzić czy nagle nie brak zasilania (zasilacz 4Life 400HF)

  • wyjmowanie i wkładanie z powrotem karty nie pomogło (Gf 7600GT)

  • podłączenie monitora do laptopa - monitor działa.

  • wymiana przejściówki pomiędzy monitorem a kartą graficzną - również nie pomogło.

  • wyjmowanie bateryjki CMOS - zero różnicy

  • montowanie z powrotem starego procesora również nie pomogło - co tym bardziej mnie zdziwiło.

Szczerze nie mam pojęcia co się mogło stać, mam nadziej, że to jakaś “■■■■■ółka” a nie uszkodzona karta graficzna lub płyta głowna (która reaguje np. na brak RAMu odpowiednimi sygnałami dzwiękowymi). Nie mam również możliwości sprawdzenia innej karty graficznej lub jej wymianę.

Bardzo, bardzo proszę o jakiekolwiek pomysły/rady/pomoc.

Masz dość jak to się mówi badziewny zasilacz,dobrze gdybyś miał możliwość sprawdzenia na innym,karta graficzna też by się przydała na podmianę,tylko jak nie masz możliwości pożyczenia to ciężko coś dalej wymyślać.

nie masz problemu z monitorem, masz problem z kompem po zmianie procka :stuck_out_tongue:

Podczas wymiany procka (lub późniejszej zabawy) mogła paść ci płyta lub grafa. Albo grafa się obluzowała. Zacznij po kolei sprawdzać.

To, że MB reaguje na brak ramu jeszcze nie świadczy, że nie jest uwalona.

Na początek sprawdź mocowanie grafy i czy podczas montażu procka nie uszkodziło się gniazdo procka w MB.

Jeżeli nie pomoże sprawdź grafę (zainstaluj na innym kompie lub weź dobrą z innego kompa i zobacz co dalej)

Nie sprawdzałem, a płyta obsługuje to nowe CPU ? - sprawdź.

Sprawdź dokładnie wszystko ponownie.

Reset biosu baterią, komp odłączony od zasilania 230V, wyjmij baterię na 30 minut, włóż i ustaw bios i zapisz Save.

No jak już pisałem - nie mam możliwości sprawdzenia grafy gdzieś indziej, lub sprawdzenia innej na tym. Dalej, zasilacz do tej pory sprawował się dobrze, też mu mogło nagle odbić? Mocowanie grafy & procesora wygląda w porządku.

Jak mam niby ustawić bios bez obrazu :wink:

Nawet gdyby nie obsługiwała (a obsługuje) to :

Czytanie ze zrozumieniem.

Prawidłowy reset płyty, czyli jak pisałem nie raz robi cuda - komp odłączony od zasilania 230 V i wyjąć baterię na 30 minut, wszystko wsadzone do płyty co mam być , włożyć baterię i często wszystko rusza ponownie.

Czytałem i swoje napisałem, możliwe że wsadzenie nowego CPU coś uszkodziło na płycie głównej ?, zasilanie, zasilacz, inne, bez sprawdzenia nie da rady.

Sprawdź jeszcze raz płytę ze starym prockiem - jeśli wszystko ruszy to nowy proc jest uwalony.

A jak wkładałeś spowrotem karte grafiki to podłączyłeś dodatkowe zasilanie? Czy ta karta takiego nie posiada?

Ta karta na 500% tego nie posiada ponieważ miałem 7600GS i nie miała : P

Ale wydawało mi się, że juz w paru tematach była 7600GT i miała to wejście :P. Cóż może się mylę.

No jednak się pomyliłem, patrzyłem na pare zdjęć i niii maaaa xD.

Próbowałem pare razy tak robić, nic.

Według mnie prędzej coś się z płytą lub grafą stało niż z zasilaczem, chyba po prostu zaniose kompa do jakiegoś serwisu jutro. :confused: