Problem z monitorem- różne kolory lub wyłącza się przy starcie

Witam.

Mam następujący problem z moim 7letnim monitorem Samsung Syncmaster 205 BW. Najczęściej uruchamia się normalnie.  Czasem po uruchomieniu komputera obraz jest jakby narzucony czerwoną a czasem niebieską płachtą. Czasem jest tak że chwile po uruchomieniu komputera monitor się wyłącza sam. I trzeba go wtedy przyciskiem z przedniego panelu wyłączać i włączać (czasami nie chce zatrybić odrazu i trzeba chwilkę zaczekać).  Dziś zrobił mi taki numer że podczas uruchamiania rano wyłączył się i na samych bokach miał jakby się przyjrzeć się pod innym kątem takie czerwonawe podświetlenie.  Potem w czasie pracy już nic się nie dzieje. Wymiana kabla łączącego kartę nivida gtx 260-monitor nic nie dała. Czyżby wiek monitora dawał już się we znaki ? 

Najczęściej padają kondensatory zasilacza (tak samo jak na płytach głównych - puchną).

Moduł kosztuje ze 150zł.

Wymiana kondensatorów w serwisie rtv tak około z 50-60zł.

Faktyczny koszt części (jeśli nie padł tranzystor) to około 10zł. (obeznana osoba w lutowaniu zrobi to w 30min (20 min to rozbieranie i składanie).

 

W przypadku uskodzenia tranzystora trzeba wymieniac cały moduł bo tranzystor solo kosztuje za drogo.

… sprawdź czy nie są uszkodzone kondensatory, jeśli tak to wymień je.

Tu masz filmik jak to zrobić: 

http://www.youtube.com/watch?v=pMNNcdYrSZU

 

podobny temat:  http://tnij.at/32249

 


ok dzięki panowie za pomoc

Słyszałem o takich problemach, producent monitorów Iiyama na przykład daję gwarancję na monitory “Zero Martwych Pikseli” i takich monitorów należy szukać, bo reszta to nie wiadomo, co to jest. z Iiyama polecam taki model ProLite B288UHSU-B1 28 cali lub ProLite GB2773HS trochę mniejszy 27 cali

 

Co to ma do tematu ? A co do Twojego wpisu to taki fake “Zero Martwych Pikseli” - wystarczy, ze piksel słabiej świeci albo świeci w jakimś kolorze to nie uznaja gwarancji (mój kolega się przekonał i teraz ma 5 pikseli w kolorze czerwonym zapalone na stałe).