Problem z monitorem - sam się wyłącza

Witam!

Otóż dziś rano włączam komputer, pojawia się logo Windowsa, czekam aż się załaduje i gdy się już załaduje monitor przechodzi w tryb oszczędzania energii. Próbowałem restartować, sprawdzałem czy wszystkie kable są podpięte i nic z tego. O dziwo wszystko działa w trybie awaryjnym. Próbowałem również zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej, lecz wyskakiwał błąd następującej treści: “Nie można załadować sterownika wykrywania”.

Monitor to LG Flatron W2252TQ, karta graficzna to Gigabyte Radeon HD4850, system Windows XP Home 32bit.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu!

Pozdrawiam

uruchom kompa w trybie awaryjnym następnie uruchom właściwości systemu przejdź do zakładki system następnie menadżer urządzeń i usuń swoja kartę grafiki i uruchom komputer ponownie w normalnym trybie

Jeżeli rada mojego przedmówcy nie pomogła to mam dla Ciebie informację (raczej złą)-miałem podobną historię na GF9800GT. Działało mi tylko na jednej wersji sterownika i jakakolwiek aktualizacja do wersji wyższej dawała taki sam efekt. Po pewnym czasie karta po prostu się spaliła. W serwisie się dowiedziałem że takie niewłączanie się monitora to był pierwszy symptom wynikający z tego że nowsze sterowniki wyciągają więcej mocy z karty i dlatego siadało. Znajdź gdzieś starsze sterowniki (np płyta dołączona do samej karty graficznej) i zobacz czy ze starymi sterami działa. Jeżeli tak to MOŻE (ale nie musi) być to zwiastun nadchodzącej katastrofy. Jeżeli Ci się chce i masz czas to możesz zrobić formacik, system na świeżo i dać na czystym systemie najnowsze stery, ale jeżeli znów się położy a na starszych sterownikach będzie działać to proponuje Ci dwa wyjścia:

  1. oddać do serwisu i niech się tym zajmą

  2. czekać aż karta się spali (korzystając tylko ze starszych sterowników) i potem patrz punkt pierwszy (oczywiście oczekiwanie na spalenie może potrwać trochę czasu i samo spalenie może owocować uszkodzeniem innych podzespołów kompa więc osobiście nie polecam ^^)

Reasumując - jak karta na gwarancji to z niej skorzystaj póki jest.

Rady gucia0123 pomogły gdyż mogę włączyć normalnie komputer, lecz rozdzielczość jest 800x600, lecz nie mogę zmienić na swoją poprzednią rozdziałkę(1680x1050). Co powinienem teraz zrobić? Po włączeniu kompa przez pewien czas ciągle wyskakują mi okienka, dymki z tym że nie ma karty graficznej czy coś w tym stylu. Czy zainstalować stare sterowniki?

Spróbuj najpierw nowe sterowniki - jak nie pomoże i wrócisz do punktu wyjścia to powtórz to co radziła gucia0123 i zainstaluj stare - jak zadziałają to zakładam że mam dla Ciebie złe wieści (patrz mój poprzedni post).

Niestety mimo że zainstalowałem nowe sterowniki problem się powtarza… teraz spróbuję zainstalować stare. Jaką ewentualnie nową kartę byście mi polecili? W granicach~ 400zł. @Pharun jak myślisz w serwisie by coś na to poradzili?

Edit: niestety również ten sam problem gdy instaluje stare sterowniki…

Czemu monitor się wyłącza po chwili użytkowania.Monitor wyłącza się ,a następnie się włącza.Można uznać ,że to się wyłącza komputer u mojego kuzyna jest ten sam problem.Proszę o szybką pomoc. :-D  :-D  :-D