Problem z monitorem samsung 740bf

kupilem niedawnno monitor jak w temacie samsung 740bf 17"" nie cieszylem sie nim dlugo zauwazylem mala plamke świecaca na czerwono … :evil:

zanioslem go do sklepu ale nie uznaja tego musze miec 3plamki obok siebie zebym mmogl dac na gwarancje :expressionless: co robic ? moze wiecie czy da sie to naprawic w jakis sposob czy juz nic sie nie da zrobic ?:expressionless: czy to jest drogie naprawienie ? z gory dziekuje wam !:slight_smile:

Nic nie da się zrobić, nie da się tego naprawić. Pomóc może tylko wymiana matrycy… nic więcej.

PS: jeżeli to kabel zwykły (nie DVI) to zoabcz na innym kablu, nieraz jest tak, że występują problemy z transmisją informacji przez kabel i monitor źle dobiera kolory i od tego może być ta plamka - weź od kolegi i zobacz :stuck_out_tongue:

Jeżeli to kabel DVI to mniejsze prawdopodobieństwo, ale też jest :slight_smile:

Jak to nie przeszkadza to zostaw i nic nie rób,a może zwiększy się ilość uszkodzeń matrycy i wtedy dasz do naprawy w ramach gwarancji.

Podejrzewam że naprawa LCD będzie droga i nie opłacalna,a polegać będzie na wymianie matrycy monitora LCD.

mój brat też ma LCD i już po kilku dniach jeden piksel zaczął świecić (uszkodzony) no niestety nie uznawają to za uszkodzenie ( jeden poksel), jak dla mnie to dyskwalifikuje taki monitor, zwłaszcza kiedy plamka jest w centralnym punkcie monitora , niestety rzuca się to w oczy i strasznie denerwuje , dlatego w dalszym ciągu wstrzymuje się z zakupem jak i monitora tak i TV LCD.