Problem z monitorem Samsung S19C150

Dobry wieczór!
Więc od dwóch dni w ogóle nie ruszałam komputera i nagle na monitorze wyskoczył mi glitch, jeśli tak to można nazwać. Na zdjęciu może tego tak mocno nie widać, ale to tak jakby przebijało mi tytuły otwartych kart z Google Chrome.
Po pojawieniu się problemu uaktualniłam sterowniki karty graficznej, ale nadal glitch występuje. Byłabym wdzięczna za pomoc.
W gwoli ścisłości monitor będzie miał 3 lata w grudniu.

Sprawdź dokładność podłączenia wtyczek monitora i karty graficznej.

Wszystkie kable są dobrze podłączone i umocnione, a problem jak jest tak jest. Jedyna różnica jest taka, że czasami glitch się powiększa, a czasem zmniejsza :confused:

Jakim kablem sygnałowym podłączony jest monitor? Chodzi o rodzaj gniazda:

VGA (D-Sub)

W menu monitora powinna być funkcja automatycznej kalibracji. Uruchom ją, być może to pomoże.

Robiłam już wcześniej. Nawet zerowanie do ustawień fabrycznych i autodopasowanie, i nadal to samo :confused:

Sprawdzić na innym monitorze lub monitor na innym kompie i coś będzie wiadomo.

Edit:

A sprawdź jeszcze na innym kablu sygnałowym VGA lub jak masz możliwość na kablu DVI.

Czy monitor nie doznał w tym miejscu jakiegoś silnego nacisku? Wygląda to trochę jakby piksele miały problem ze zmianą stanu.

Zanim usterka się pojawiła siedział przed nim mój siostrzeniec, siostra bardzo chciała go czymś zająć, ale on ma dopiero sześć lat i faktycznie lubi walić we wszelkie monitory. Więc to bardzo możliwe.

Na razie spróbuj tego, co opisał wyżej @JNJN. Jeśli przy zastosowaniu różnych kabli i podłączenia do innego kopmutera problem będzie nadal widoczny, to najprawdopodobniej doszło do mechanicznego uszkodzenia matrycy.

@WODZU Sprawdziłam monitor na innym komputerze i znowu ten sam problem.

Inny kabel również sprawdzałaś?

No to jak kabel nowy, problem ma monitor i ewentualnie serwis.

Tak

Czyli tak jak napisał @JNJN - monitor kwalifikuje się do serwisu. Trzeba też rozważyć czy ewentualna naprawa będzie opłacalna.