Problem z monitorem Samsung S19C150

(Simomaniaczka23) #1

Dobry wieczór!
Więc od dwóch dni w ogóle nie ruszałam komputera i nagle na monitorze wyskoczył mi glitch, jeśli tak to można nazwać. Na zdjęciu może tego tak mocno nie widać, ale to tak jakby przebijało mi tytuły otwartych kart z Google Chrome.
Po pojawieniu się problemu uaktualniłam sterowniki karty graficznej, ale nadal glitch występuje. Byłabym wdzięczna za pomoc.
W gwoli ścisłości monitor będzie miał 3 lata w grudniu.

(Longhorn2009) #2

Sprawdź dokładność podłączenia wtyczek monitora i karty graficznej.

(Simomaniaczka23) #3

Wszystkie kable są dobrze podłączone i umocnione, a problem jak jest tak jest. Jedyna różnica jest taka, że czasami glitch się powiększa, a czasem zmniejsza :confused:

(WODZU) #4

Jakim kablem sygnałowym podłączony jest monitor? Chodzi o rodzaj gniazda:

(Simomaniaczka23) #5

VGA (D-Sub)

(WODZU) #6

W menu monitora powinna być funkcja automatycznej kalibracji. Uruchom ją, być może to pomoże.

(Simomaniaczka23) #7

Robiłam już wcześniej. Nawet zerowanie do ustawień fabrycznych i autodopasowanie, i nadal to samo :confused:

(JNJN) #8

Sprawdzić na innym monitorze lub monitor na innym kompie i coś będzie wiadomo.

Edit:

A sprawdź jeszcze na innym kablu sygnałowym VGA lub jak masz możliwość na kablu DVI.

(WODZU) #9

Czy monitor nie doznał w tym miejscu jakiegoś silnego nacisku? Wygląda to trochę jakby piksele miały problem ze zmianą stanu.

(Simomaniaczka23) #10

Zanim usterka się pojawiła siedział przed nim mój siostrzeniec, siostra bardzo chciała go czymś zająć, ale on ma dopiero sześć lat i faktycznie lubi walić we wszelkie monitory. Więc to bardzo możliwe.

(WODZU) #11

Na razie spróbuj tego, co opisał wyżej @JNJN. Jeśli przy zastosowaniu różnych kabli i podłączenia do innego kopmutera problem będzie nadal widoczny, to najprawdopodobniej doszło do mechanicznego uszkodzenia matrycy.

(Simomaniaczka23) #12

@WODZU Sprawdziłam monitor na innym komputerze i znowu ten sam problem.

(WODZU) #13

Inny kabel również sprawdzałaś?

(JNJN) #14

No to jak kabel nowy, problem ma monitor i ewentualnie serwis.

(Simomaniaczka23) #15

Tak

(WODZU) #16

Czyli tak jak napisał @JNJN - monitor kwalifikuje się do serwisu. Trzeba też rozważyć czy ewentualna naprawa będzie opłacalna.