Problem z monitorem siemensa

Witam. Jestem tu nowy więc nie do końca wiem czy ten temat umieściłem w dobrym miejscu. Mój problem polega na tym że na pocztątku roku zakupiłem nowy komputer z monitorem LCD. Problemy zaczeły się od tego że pewnego razu włączyłem komputer i na ekranie pojawił mi się komunikat “Tryb strojenia 85kH” i trzeba było ręcznie ustawieć wszystkie kolory, tak jak by się zresetował, przy następnym uruchomieniu już tego nie było i było dobrze, ale pewnego razu chciałem ustawić obraz przez ręczne menu, kiedy naciskałem ten przycisk menu mi się nie pojawiało-jak jeszcze działało to zapamiętałem kilka komend na pamięć, więc sprawdziłem czy działają nadal i się okazało że działają, a menu się nie pojawia.Jakby tego było mało to grając np w the sims 2 to czasami mój monitor gasnie i zapala się dopiero gdy zresetuje komputer.PROSZĘ O WSZELKĄ POMOCNA TEN TEMAT

Mój monitor to:Fujitsu siemens, model C17-11, moja krata graficzna to : Ati Randeon 9200 pro

Skoro nie możesz wejść w menu monitora to najlepiej oddać go do serwisu, zwłaszcza jeżeli jest jeszcze na gwarancji, serwis jest od tego żeby się tym zająć