Problem z monitorem - wyblakle kolory

Witam, mam ogromny problem, mialem dzisiaj wlaczony komputer z ok.10h i tak przez ok 5-6 wylaczony byl monitor gdy go wlaczylem okazalo sie ze kolory wyblakly, jakby stracily swoja glebie co to moze byc jak to naprawic prosze o pomoc

Spróbuj rozmagnesować

(przyciskami na klawiaturze)

opcja rozmagnesuj (może być “degaus” lub coś w tym stylu)

Podlacz ten monitor na innym kompie, jeżeli okaże się że kolory są nadal wyblakłe to do serwisu.

Jeżeli kolory są ok sprawdz karte graficzną.

Sprawdz ustawienia kolorów monitora, moze się sam zresetował i przywrucił ustawienia firmowe, to samo zobacz w ustawieniach karty.

rozmagnesowanie nic nie dalo, ustawienia wszystkie spisalem sobie i probowalem resetowac sam i nawet po zresetowaniu jestprawie tak samo,

tak się spytam z ciekawości:

  • Czyżby to monitor LG Flatron?

zimne luty. Serwis

tak to jest LG Flatron F700B

Niestety tracenie kolorów to typowa choroba Flatronów, nic nie poradzisz,monitor pod pachę i do serwisu maszeruj … zakładam, że Twój LG “na gwarancji” jeszcze.

dobzre zakladasz :slight_smile: ale da sie to zrobic z miejsca czy musza oni yslac to do LG, moze dadza monitor zastepczy…

W serwisie gwarancyjnym raczej nic nie ma “na miejscu”, na monitor zastępczy też raczej nie licz… póki nie dostaniesz diagnozy od producenta, będziesz musiał obyć się bez monitora czyli znając życie i LG jakieś 2-3 tygodnie,(chyba że coś się zmieniło przez ostatni rok)

Może odinstaluj sterowniki od karty graficznej i zainstaluj je ponownie

a gdybym dal do sewisu w sklepie komputerowym to ila moglaby wynies naprawa

Taki sam problem miałem z moim lg. Po prostu kineskop sie ********. :smiley: Jak masz na gwarancji to mają Ci sprzęt wymienić bez gadania. Ja miałem szczęscie. :lol:

Po pierwsze: straciłbyś wtedy gwarancję/

Po drugie: podejrzewam, że też musiałbyś kilka dni poczekać

Po trzecie; zapłaciłbyś od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu PLN

Jak widzisz bez sensu taka polityka…

ale byles z nim w sklepie gdzie kupowales monitor czy dzwoniles do serwisy LG, jak to zalatwiles??

Złączono Posta : 20.09.2006 (Sro) 11:30

no i bez sesnu jest tez czekac 3 tyg albo wiecej… jade zaraz do sklepu zeby mi uzupelnili gwarancje i zadzwoie do serwisu LG, a mozliwe jest tez ze jest to wina komputera?? jakbym zrobic screena to komputer to robi i jak ktos z was sprawdzi czy ma normalne kolory to znaczy ze monior, dobzre mysle??

http://img103.imageshack.us/img103/4022/pulpitjt8.jpg

Jesli chcesz sie upewnic, to idz do kolegi i podlacz pod monitor jego kompa , albo spróbuj z inna kartą graficzną,ale jak dla mnie, to na 99% wina monitora…kolory na screenie raczej normalne jeśli wliczyc efekt postscreenshotowy, zresztą trudno powiedzieć jeśli nie znam Twojego domyślnego profilu kolorów …jakoś wytrzymasz te parę tygodni bez monitora,oczy sobie przynajmniej odpoczną :wink:

no juz monitorek poszedl do serwisu ale zalatwilem sobie zastepczy fakt ze 15 calowy od kumpla, odpoczna potem za tydzien na studia to trzeba pokorzystac