Problem z monitorem - żółta dioda

Monitor się uruchomia - jest sprawny, tak samo karta graficzna do której jest podpięty, komputer również jest sprawny jednak wciąż świeci się żółta dioda zamiast niebieskiej. Dodam tylko, że na komputerze świeci się czerwona lampka nad przyciskiem restart. Zwykle jest zielona. O co może chodzić?

Skąd wiesz, że monitor, karta graficzna, komputer jest sprawny jeśli nie wyświetla się żaden obraz i skąd wiesz przy “czarnym obrazie” że klawiatura nie działa. Czerwona “lampka” nad przyciskiem “Reset” w większości obudów sygnalizuje pracę dysku twardego HDD lub SSD.

Po pierwsze sprawdź monitor, czy na pewno jest sprawny gdyż brak obrazu wraz ze świecącą żółtą diodą może być spowodowany uszkodzeniem kondensatorów w torze zasilania monitora (sprawny monitor wyświetlałby monit o braku sygnału). 

Kartę graficzną podłączałem do innego komputera - SPRAWDZONE

Kable od monitora przepinałem do innego komputera - SPRAWDZONE

Klawiatura nie świeci, bo mam 3 lampki - CASP LOCK, NUM LOCK i coś tam jeszcze - one nie świeciły, a klawka była podłączona - SPRAWDZONE

Monitor sprawdzałem poprzez przepięcie kabla sygnałowego? (nie wiem jak to się nazywa) do laptopa - obraz z laptopa pokazał się na monitorze - SPRAWDZONE

 

Proszę o jakieś wskazówki.

… jeśli monitor, kable i karta graficzna jest sprawna to “stawiam” na uszkodzony zasilacz. Nie piszesz jaki masz zasilacz, markowy czy może jakiś z czarnej listy, ani jaką ma moc, a niestety “niedomagania” zasilaczy są jedną z najczęstszych przyczyn awarii komputerów. Najszybciej przekonasz się o tym podmieniając go na jakiś markowy sprawny o wystarczającej mocy zasilacz, w innym przypadku możesz sprawdzić napięcia mierząc je na złączach, koniecznie obciążonego zasilacza.

http://www.youtube.com/watch?v=Ev7qcFerHw8

Możesz też spróbować zresetować BIOS, lub jeśli możesz wejść do niego, wgrać jego domyślne ustawienia . Reset BIOS-u wykonuje się np. wyjmując baterię (z płyty głównej) na ok 15 minut i oczywiście robi się to przy wyłączonym komputerze z gniazdka sieci zasilającej ~230V. Przy okazji sprawdź napięcie baterii, sprawdź też czy kondensatory nie są uszkodzone (denka wybrzuszone).

Miniatura:

uszkodzone_kondensatory.jpg

 

Zakładam, że sprawdzenie podłączenia kabli ewentualne ich dociśnięcie masz “przerobione”. 


Dzięki, powiem tak: zasilacz wydaje się być sprawny, niestety nie mam akutalnie dostępu do tego komputera, więc nie przytoczę na razie nazwy. Kręci się ten wiatraczek.

Co do pozostałych pomysłów:

Resetowałem BIOS - niestety nadal czarny ekran

przekładałem koście RAM

kartę graficzną również sprawdzałem

 

Wydaję mi się, że jest to błąd płyty głównej.