Problem z monitorem?

Witam. 2 dni temu zakupiłem nowy monitor LCD na allegro firmy Gateway. WSzystko ładnie pięknie chodziło, aż tu dzisiaj rano zobaczyłem, że przy czarnej tapecie świecą mi się dwa malutkie punkciki. Co mam zrobić, pomóżcie?

najprawdopodobniej masz wypalone piksele

Ja bym reklamował…

Skoro kupiłem sprzęt na allegro to jak mam zareklamować, bo pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją?

Jeśli masz gwarancję i na niej są punkty serwisowe to walisz z monitorem od razu do serwisu.

Jeśli nie to konieczny jest kontakt ze sprzedającym z Allegro. Napisz mu dokładnie jaki masz problem i, że życzysz sobie naprawę monitora w ramach gwarancji lub wymianę na nowy wolny od wad. I czekasz na odpowiedź. Potem tylko ustalcie warunki dostawy monitora do naprawy (najczęściej koszty pokrywa kupujący) i wysyłasz monitor.

Jeśli nie wystawiłeś jeszcze komentarza to się wstrzymaj aż do załatwienia reklamacji.

Jeśli to porządna firma, a takich jest bardzo wiele na Allegro, to załatwisz reklamację bez problemu.

Powodzenia. :slight_smile:

W gwarancji jest napisane, że “Gwarancja dopuszcza 3 wypalone pixele lub subpixele na całej wielkości ekranu.” Jak to rozumieć? Czyli, że monitor może mieć te 3 wypalone pixele czy nie?

Tak, to częste zastrzeżenie w gwarancji monitorów LCD.

A to oznacza, że twój monitor według producenta jest nadal sprawny i nie podlega naprawie gwarancyjnej. Będziesz go mógł oddać do naprawy gwarancyjnej dopiero jak zobaczysz na nim 4 wypalone piksele.