Problem z monitorem

(Gabazx) #1

Otóż dzisiaj używałem komputera zwyczajnie i ni stąd ni zowąt z monitorem zrobiło mi się coś takiego

(zdjęcie robione telefonem bo gdy zrobię ss to wszystko widac bez problemu)

Do kogokolwiek się zwracam to dostaje odpowiedz iż po raz pierwszy się z czymś takim spotyka.

(Kabuto1378) #2

sprawdź kable czy dopięte, jeżeli możesz sprawdź temperaturę procesora karty graficznej? jaka karta graf. masz najnowsze sterowniki do niej.

(Gabazx) #3

temperatura procesora waha się około 50, kable dopięte bo sprawdzałem nie raz, a sterowniki instalowane z płyty otrzymanej przy zakupie. Zaraz poszukam najnowszych sterowników i zobaczę co się stanie.

EDIT:

instalacja sterowników nic nie dała...

(PaPuX) #4

Niestety możesz mieć spory i poważny problem.

Wygląda to na uszkodzenie układu scalonego odpowiedzialnego za pododawanie napięć na piksele w matrycy panelu twojego monitora.

Takich układów na matrycy jest ok 5-15 w zależności od wielkości matrycy i sterują one siatką pikseli.

Jeśli na innej karcie graficznej, bądź komputerze (sprawdź np u znajomego) monitor działa tak samo fatalnie to czeka cię serwis jeśli masz gwarancje albo kosztowna wymiana matrycy jeśli już gwarancji nie posiadasz.

Z doświadczenia wiem że kupienie nowego monitora jest tańsze niż naprawa (wymiana) matrycy w uszkodzonym.

(Gabazx) #5

No o tej godzinie nie ma raczej sensu latać po ludziach, co najwyżej jutro będę mógł coś z tym zrobić. A niestety gwarancja na monitor już jakiś czas temu się skończyła :wink:

(Agatonster) #6

gabazx ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.