Problem z monitorem

Otóż dzisiaj używałem komputera zwyczajnie i ni stąd ni zowąt z monitorem zrobiło mi się coś takiego

http://img392.imageshack.us/img392/5569/dsc00054qn5.jpg

(zdjęcie robione telefonem bo gdy zrobię ss to wszystko widac bez problemu)

Do kogokolwiek się zwracam to dostaje odpowiedz iż po raz pierwszy się z czymś takim spotyka.

sprawdź kable czy dopięte, jeżeli możesz sprawdź temperaturę procesora karty graficznej? jaka karta graf. masz najnowsze sterowniki do niej.

temperatura procesora waha się około 50, kable dopięte bo sprawdzałem nie raz, a sterowniki instalowane z płyty otrzymanej przy zakupie. Zaraz poszukam najnowszych sterowników i zobaczę co się stanie.

EDIT:

instalacja sterowników nic nie dała…

Niestety możesz mieć spory i poważny problem.

Wygląda to na uszkodzenie układu scalonego odpowiedzialnego za pododawanie napięć na piksele w matrycy panelu twojego monitora.

Takich układów na matrycy jest ok 5-15 w zależności od wielkości matrycy i sterują one siatką pikseli.

Jeśli na innej karcie graficznej, bądź komputerze (sprawdź np u znajomego) monitor działa tak samo fatalnie to czeka cię serwis jeśli masz gwarancje albo kosztowna wymiana matrycy jeśli już gwarancji nie posiadasz.

Z doświadczenia wiem że kupienie nowego monitora jest tańsze niż naprawa (wymiana) matrycy w uszkodzonym.

No o tej godzinie nie ma raczej sensu latać po ludziach, co najwyżej jutro będę mógł coś z tym zrobić. A niestety gwarancja na monitor już jakiś czas temu się skończyła :wink:

gabazx ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.